Dünya

Eski İngiltere Başbakanı, ‘kayıp’ eşyalar için 15.000 dolarlık faturaya itiraz etti – Apsny News


Geçen yaz dönemin dışişleri bakanı Liz Truss’un oturduğu konutta bornoz ve terliklerin kaybolduğu bildirildi.

Daha önce İngiltere Dışişleri Bakanı olarak görev yapan eski Birleşik Krallık Başbakanı Liz Truss, İngiltere’nin en üst düzey diplomatı olarak görev yaptığı süre boyunca yaşadığı malikanede kaybolan eşyaların yanı sıra yiyecek ve içecekler için ağır bir fatura ile karşı karşıya kaldı. bildirildi. Muhafazakar siyasetçinin tasarının bir kısmına itiraz ettiği iddia ediliyor.

Cumartesi günkü bir makalede Mail, Birleşik Krallık hükümetinin Truss’tan 12.000 £ (15.000 $) ödemesini talep ettiğini iddia etti. Eyaletin 17. yüzyıldan kalma kır evi Chevening’den geçen yaz kaybolduğu bildirilen eşyalar arasında bornoz ve terlikler de vardı.

Gazeteye göre Truss, Downing Caddesi’ndeki dizginleri giden başbakan Boris Johnson’dan devralmaya hazırlanırken geçen Ağustos ayında Chevening’de birçok kez yakın yardımcılarıyla bir araya gelmişti.

İsimsiz bir kaynak Mail’e şunları söyledi: “Liz, Chevening’i küçük bir On Numara olarak kullandı ve yakın çevresi ile genellikle akşamları partilere dönüşen toplantılar düzenledi.

Şimdi kabinenin, yetkililerin “” olarak nitelendirdiği bir olay sırasında ortaya çıkan masrafları karşılaması konusunda ısrar ettiği iddia ediliyor.bir dizi yaz partisi” devlet işleriyle hiçbir ilgisi yoktu.

Truss’un sözcüsü medya kuruluşuna “Liz, Chevening’de her zaman kişisel misafirlerinin masraflarını karşılardı.” Temsilcisi, faturanın her ikisinden de oluştuğu konusunda ısrar etti”kişisel olarak kendisi için olan masraflar ve resmi Hükümet işi için olan masraflar” üst düzey memurları içerir.

Eski başbakanın sözcüsü, ikincisinin tasarıdaki aslan payını oluşturduğunu belirterek, Truss’un bu iki kategorinin ayrılmasını istediğini de sözlerine ekledi.

Temsilcisi ayrıca Truss’un bir “doğru fatura” çözmeyi kabul etmeden önce.

Truss’un geçen yaz Chevening’de geçirdiği zaman, The Guardian tarafından Aralık 2022’de bildirilen başka bir haberin merkezinde yer alıyordu. katıldığı iki parti.

Ancak gazete, Truss’un uyuşturucuyu kendisinin kullandığına veya Chevening’de birinin uyuşturucu kullandığından haberdar olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını vurguladı.

Eski başbakan ise iddiaları şu sözlerle reddetti:kategorik olarak doğru değil.

Eylül 2022’nin başlarında İngiltere’nin en önemli görevini üstlenen Truss, 20 Ekim’de istifa etmek zorunda kaldı ve böylece ülke tarihindeki en kısa süre görev yapan başbakan oldu. Düşüşünden önce, kabinesi tarafından öne sürülen mini bir bütçeyle yükselen enflasyonu hafifletme girişimi geldi. Ancak bu başarısız oldu ve piyasaları kargaşaya sürükledi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu