Güncel

Eski Polonya ordusu komutanı Kiev yeni taarruza ‘hazır değil’ – Apsny News


Emekli general Waldemar Skrzypczak, Ukrayna ihtilafının askeri yollarla sona ermeyeceğini, bu nedenle Başkan Zelensky’nin barış için dava açmaya hazırlandığını iddia etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Polonya’yı ziyaret ediyor. “diplomatik koalisyon” Emekli Polonyalı general Waldemar Skrzypczak, Rusya ile nihai barış görüşmeleri için iddiada bulundu. Kiev’in savaş alanında hedeflerine ulaşamayacağını ve Moskova ile müzakereler için Batı’nın desteğine ihtiyacı olacağını savundu.

Skrzypczak, Çarşamba günü Zelensky üst düzey yetkililerle görüşmek üzere Varşova’ya geldiğinde Rzeczpospolita gazetesine konuştu. Polonya Kara Kuvvetleri’nin eski komutanı, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı son bir saldırı için Batı silahlarını kullanması gerektiği fikrini reddetti – bu senaryonun, yabancı destekçileri tarafından Kiev’e dayatıldığı bildiriliyor.

“Ukraynalıları bir saldırıya itmek şu anda haksız çünkü buna hazır değiller. Şimdi sıra siyasetçilerde” Skrzypczak tartıştı.

Emekli general inanıyor “Tarafların bir avantajı yok” savaş alanında ve orada “askeri bir son şansı yok [the conflict]”

Polonya hükümeti, Rusya ile karşı karşıya gelmesinde Ukrayna’nın en sesli destekçileri arasında yer alıyor. Zelensky, diğer yetkililerin yanı sıra Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ve Başbakan Mateusz Morawiecki ile görüşmek üzere ülkeye gitti.

Varşova olayı ilk olarak nitelendirdi “resmi” Zelensky daha önce ABD ve İngiltere’ye giderken Polonya’dan geçmesine rağmen, Şubat 2022’de çatışmaların artmasından bu yana Ukrayna liderinin ziyareti. Varşova’ya göre, gezi Polonya’nın önemli uluslararası rolünü gösteriyor.

Açıkça, ABD ve diğer Batılı ülkeler Ukrayna’ya yardım sözü verdiler. “ne kadar sürerse sürsün” Rusya’yı stratejik bir yenilgiye uğratmak için. Kiev, Ukrayna kuvvetleri Kırım da dahil olmak üzere tüm eski topraklarının kontrolünü yeniden kazanana kadar Moskova ile müzakere etmeyeceğine söz verdi. Moskova defalarca, tanıması şartıyla Kiev ile müzakerelere açık olduğunu söyledi. “yerdeki gerçek.” Buna, geçen sonbaharda ezici bir çoğunlukla Rusya’ya katılmak için oy kullanan dört eski Ukrayna bölgesinin yeni statüsü de dahil.

2009’da dönemin Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski’nin komutasındaki görevinden istifa eden ancak Polonya Savunma Bakanlığı’nda birkaç görev üstlenen Skrzypczak, Ukrayna’nın uzun vadede askeri zafer şansının azalan dış destek seviyesiyle baltalanacağını tahmin etti.

“Batı yavaş yavaş savaştan yoruluyor ve Ukrayna’ya yardımı destekleyen seçmenlerin sayısı azalıyor. Bu nedenle, gelecekteki müzakerelerde güçlü bir sese sahip olması için Ukrayna’ya bir destek cephesi inşa etmek gerekiyor” dedi. açıkladı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu