Dünya

FBI ‘modern köleliği’ soruşturmalı – milletvekili – Apsny News


Senatör Josh Hawley, ABD makamlarının en az 85.000 refakatsiz göçmen çocuğu “kaybettiğini” iddia ediyor

Başkan Joe Biden’ın yönetimi “ahlaki açıdan sorumlu” ABD Senatörü Josh Hawley, bir FBI soruşturması talep eden bir mektupta, refakatsiz küçükler olarak ülkenin güney sınırına geldikten sonra ABD’de kaybolduğu iddia edilen yaklaşık 85.000 göçmen çocuğun kaderi için iddiada bulundu.

“FBI, bu kayıp çocukları bulmak ve onları modern kölelikte tutan suçluları adalet önüne çıkarmak için tam kapsamlı bir çaba göstermelidir.” Hawley Perşembe günü bir mektup ajansa. FBI’ın İç Güvenlik Departmanı (DHS) ve Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanını (HHS) soruşturması gerektiğini de sözlerine ekledi. “Bu çocukların yasayı ihlal ederek sömürülmesini kolaylaştırmadaki rolleri için.”

Yasadışı sınır geçişleri ve refakatsiz küçüklerin tutuklanması, Biden’ın Ocak 2021’de göreve gelmesinden ve sınıra aileleri olmadan gelen çocukları sınır dışı etmeme sözü vermesinden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun yerine çocuklar, meşru bir iltica talebi olup olmadığına bakılmaksızın ABD’nin iç kesimlerinde yetişkin sponsorlarla birlikte yaşamaları için gönderiliyor. Cumhuriyetçi milletvekilleri var suçlandı Biden’ın göçmen çocukların ABD’ye kaçırılmasını teşvik etme politikaları insani bir kriz yaratıyor.

Missouri’li bir Cumhuriyetçi olan Hawley, 2021’in başından beri tahmini 345.000 refakatsiz çocuğun sınırı geçtiğini söyledi. HHS, görünüşe göre bu çocukların 85.000 kadarıyla bağlantısını kaybetti. “Bu çocukların binlercesi artık çocuk işçi suçlularının avı” dedi. “Biden yönetimi, onların kaderinden ahlaki olarak sorumludur.”

Hawley, göçmen çocukların ABD’ye girmelerine izin vermenin yanı sıra, göçmenlik işlemlerini sınırın diğer tarafında beklemelerini istemek yerine, reşit olmayanların yerleştirildiği sponsorlar için inceleme sürecini gevşettiğini iddia etti. Aynı zamanda, politikalarla ilgili endişelerini dile getiren muhbirler misillemeyle karşılaştı.

Sonuç olarak, binlerce çocuk günümüzün köle tüccarlarına teslim edildi” dedi. Hawley dedi. “Cezalandırıcı koşullar altında fabrikada çalışmaya zorlanıyorlar. Otomobil parçaları yapmaya, mezbahalarda et işlemeye ve evlerin çatılarını yenilemeye zorlanıyorlar.”

Yiyecekleri, eğitimleri reddediliyor ve bazen hayatlarından endişe ediliyor. Cinsel şiddete maruz kalıyorlar. Hukukun üstünlüğüne ve çocukların korunmasına değer verdiğini iddia eden bir ülkede bu vicdana sığmaz.

Senatör, FBI’ın kayıp çocuklara öncelik vermesi gerektiğini söyledi. Teşkilatın 25 Mayıs’a kadar göçmen küçüklerin nerede olduğu ve soruşturma sonucunda açılan kovuşturmalar hakkında kendisine rapor vermesini talep etti.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu