Güncel

Florida, Trump’ı iade etmeyecek – DeSantis — Apsny News


Florida’da ikamet eden eski ABD liderinin önümüzdeki hafta mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Donald Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’nin 2024 cumhurbaşkanlığı adaylığı için potansiyel en büyük rakibi Florida Valisi Ron DeSantis, New York City savcısını eski cumhurbaşkanının suçlu iddianamesi konusunda yırttı.

“Soros’un desteklediği bu Manhattan savcısı ve onun siyasi ajandasıyla tartışılan şüpheli koşullar göz önüne alındığında, Florida bir iade talebine yardımcı olmayacak.” DeSantis Perşembe günü bir tweet’te söyledi.

Manhattan bölge savcılığı sözcüsü AP’ye savcıların Trump’ın hukuk ekibine ulaştığını söylediğinden, şimdiye kadar herhangi bir potansiyel iade talebine dair herhangi bir rapor alınmadı. “teslimiyet ayarla” ve önümüzdeki hafta bir mahkemeye çıkması bekleniyor.

DeSantis daha önce alamayacağını söylemişti. dahil olmuş durumda “her şekilde,” Florida sakininin New York’a iadesini engellemeye yardım etmeyeceğini belirten, ancak şimdi Trump’ın Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’ın “Politik bir rakibi hedef almak için yasayı esnetiyor.”

“Siyasi bir gündemi ilerletmek için hukuk sisteminin silah haline getirilmesi, hukukun üstünlüğünü alt üst ediyor. Amerikalı değil” DeSantis eklendi.

Trump bir sonraki adımlarını açıklamadı, ancak Truth Social’da yaptığı bir gönderide bunun “Cadı avı, Joe Biden’a büyük ölçüde geri tepecek” avukatı Joe Tacopina yemin ederken “Mahkemede bu siyasi kovuşturmayla şiddetle mücadele edin.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu