Kültür&Sanat

Gazeteci Hami Çağdaş 70 yaşında hayatını kaybetti


35 yıldır Hürriyet Gösteri dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini yürüten gazeteci ve sanat eleştirmeni Hami Çağdaş 70 yaşında vefat etti. Uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi gören Hami Çağdaş’ın çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Çağdaş’ın cenazesi 10 Mart Cuma günü Emirgan Hamid-evvel Camii’nde düzenlenecek törenin ardından, Emirgan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Gazeteci Hami Çağdaş 70 yaşında hayatını kaybetti - Resim : 1

HAMİ ÇAĞDAŞ KİMDİR?

Hami Çağdaş, 1953 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirgan’da, lise öğrenimini Sarıyer Lisesi’nde tamamladı. 1979 yılında bitirdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde bir yıl master programına katıldı. Bir süre serbest muhasebecilik yaptı, 1983’te Hürriyet Gösteri Sanat Edebiyat dergisinde çalışmaya başladı. 1988’den bu yana derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Tiyatro edebiyat ve plastik sanatlar alanında yazdı.

1980’li yıllarda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde de seçici kurul üyesi olarak yer aldı. 1985-2000 yılları arasında Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri’nde seçici kurul üyeliği yaptı. 1994 yılından beri Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde, Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali’nde seçici kurul üyesiydi.

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu