Teknoloji

Google’dan Haritalar’la ilgili Hatay açıklaması: Merkez ilçesi olan şehirler…


Google'dan Haritalar'la ilgili Hatay açıklaması: Merkez ilçesi olan şehirler...

Google Haritalar’da Hatay’ın bir aratmasında gözükmediğini gören sosyal medya kullanıcılarından Avukat Umur Yıldırım, haritanın önceki ve sonraki halinin ekran görüntüsüyle birlikte ‘Google haritadan HATAY’ı sildi. Google yanlışlıkla mı yaptı? Bilerek mi?’ mesajını paylaştı. 

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kahramanmaraş’taki depremlerden sonra böyle bir durum oluştuğunu iddia eden kullanıcılar Google’a tepki gösterdi ve konuyla ilgili açıklama beklediklerini dile getirdi.

MOBİL SÜRÜMDE GÖRÜNÜYOR

Google Haritalar’ın web sürümüne Hatay yazıldığında harita üzerinde işaretli olmadığı görülüyor.  Ancak Google Haritalar’ın mobil sürümünde böyle bir hata söz konusu değil. Bu da durumun bir yanlışlık sonucu gerçekleştiği görüşünü güçlendiriyor.

GOOGLE’IN AÇIKLAMASI

“Anadolu Ajansının Google’dan edindiği bilgiye göre, Hatay ve Kocaeli gibi merkez ilçesi olan şehirler, Google Haritalar’da ‘province’ şeklinde ifade edilen ve ‘alanbölge’ anlamına gelen yerler olarak kabul edilmektedir. Google Haritalar, bu gibi alanları haritada isimlendirerek göstermemektedir. Bu uygulamada haritalar yakınlaştırıldığında, bu şehirlerin adlarının sınır belirlemede kullanıldığı görülmektedir.”

Kaynak: Haber Global


Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın