Ekonomi

Gram altını unutun! İslam Memiş risk var deyip başka bir şey önerdiFinans analisti İslam Memiş, dolar, gram altın, euro, gram gümüş, ons altın ve ons gümüş değerlendirmeleri yaptı.

İslam Memiş, sosyal medyadaki yeni videosunda, deprem felaketi sonrası “ciddi değer artışı yaşanacak” dediği bir diğer sektöre dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizen İslam Memiş, “Döviz mi, arsa mı?” başlıklı Youtube videosunda şu değerlendirmeleri yaptı:

DOLAR VE EURO DEĞERLENDİRMESİ

Borsa İstanbul 5261 puanda. Yüzde 2.15’lik değer kaybıyla günü tamamladı. 5200 puan direncini önemsediğimi ifade etmiştim. 5352’ye kadar yükselmişti, oradan tekrar destek seviyesine geriledi. Aşağıda biraz daha alanımız var. Altılı Masa toplandı, belirsizlikler devam ediyor. Piyasalar adayı mutlaka fiyatlayacak, bu konudaki belirsizlik devam ediyor. Önümüzdeki hafta piyasalar bunu fiyatlar.

Dolar TL kuru ekranlarda 18.88. 19.11-15 lira aralığında. Bir miktar geri çekilmeler vardı. 19.07’ye kadar geri çekilmişti. Buradan tekrar hızlı toparlanma geldi. Euro dolar paritesi 1.06’ya kadar geriledi. 1.0550 destek seviyesi. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar parite tarafından bu yılki hareketleri baz aldığı zaman, 1.12-1.15 bant aralıklarını takip ediyoruz, alım fırsatı veriyor.

İslam Memiş, dolar ve euro değerlendirmelerinin ardından gram altın ve gram gümüşteki beklentisini açıkladı…


Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın