Güncel

Hatay’da deprem anında hastaların ölüme terk edildiği iddia edilen özel hastanede, tıbbi cihazlar tahliyesi başladı


Deprem anında hastaların ölüme terk edildiği iddia edilmiş, haklarında soruşturma başlatılmıştı.

Hatay‘daki özel hastanede, cihaz tahliyesi başladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde Hatay’ın Antakya ilçesindeki bir özel hastane ağır hasar gördü. Yoğun bakım ünitesinde biri bebek 14 hastanın olduğu iddia edilen hastanede, çalışanların depremde kaçtıkları, hastaların ölüme terk edildiği öne sürüldü. Depremin ardından hastaneye giren kurtarma ekiplerinin, hastalardan bazılarını kurtarabildiği öğrenildi.

Hatay'da deprem anında hastaların ölüme terk edildiği iddia edilen özel hastanede, tıbbi cihazlar tahliyesi başladı - Resim : 1

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin yoğun bakım servisinde hastaların ölüme terk edildiği iddialarına ilişkin “Depremin sağlık camiamıza yaşattığı üzüntüler, bir kat daha artmıştır. Bu ve benzeri iddialar ile ilgili gerekli soruşturmaları başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Hatay'da deprem anında hastaların ölüme terk edildiği iddia edilen özel hastanede, tıbbi cihazlar tahliyesi başladı - Resim : 2

CİHAZLAR TAHLİYE EDİLİYOR

Bakan Koca’nın soruşturma başlatıldığını duyurduğu hastanenin çevresine çok sayıda iş makinesi ve vinç getirildi. Uzatılan merdivenle hastaneye giren ekipler, tıbbi cihazların deprem bölgesinde kullanılabilmesi amacıyla tahliyesini başlattı. Hastanedeki ekiplerin çalışması DHA tarafından görüntülendi. Görüntülerde; hastanenin depremlerde büyük hasar aldığı kaydedildi. 

 

Kaynak: DHA


Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın