Dünya

Her zamankinden daha az heteroseksüel genç – rapor — Apsny News


Rekor sayıda lise öğrencisi artık gey, lezbiyen veya heteroseksüel olmayan bir şey olarak tanımlanıyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından hazırlanan yeni bir rapor, ABD’li lise öğrencilerinin dörtte birinin kendilerini eşcinsel, biseksüel veya ‘sorgulayan’ olarak tanımladığını ortaya çıkardı; bu rakam, 2015’ten bu yana iki kattan fazla arttı.

2021’de toplanan ve Perşembe günü yayınlanan verilere göre, CDC’ler rapor 2015’te neredeyse %90 olan lise öğrencilerinin %72,4’ünün kendini heteroseksüel olarak tanımladığını buldu; %3,2’si kendini gey veya lezbiyen, %12’si biseksüel ve %9’u ‘öteki’ veya ‘sorgulayan’ olarak tanımlıyor.

Kızların kendilerini her üç kategoriye de yerleştirme olasılıkları erkeklerden daha fazlaydı; beş kat daha fazla kız öğrenci kendilerini biseksüel olarak görüyor (%20’ye karşı %4) ve dört kat daha fazla (%13,7’ye karşı %3,7) kendilerini biseksüel olarak görüyor. “diğer” kategorisi.

CDC artışı kaydetti “soru ifadelerindeki değişikliklerin bir sonucu olabilir” gibi cevapların açıklanması “Cinsel kimliğimden emin değilim” veya “Cinsel kimliğimi başka bir şekilde tanımlıyorum” önceki anketlerinde yer almamıştı.

Bir araştırmaya göre, ABD yetişkin nüfusunun %7’sinden biraz fazlası kendini LGBTQ olarak tanımlıyor. Gallup anketi Şubat ayında yayınlandı. Bu rakam her geçen nesilde arttı, Z Kuşağının (1997 ile 2004 arasında doğanlar) %20’si LGBTQ olarak tanımlanırken, Y Kuşağının %11,2’si, X Kuşağının %3,3’ü, Baby Boomers’ın %2,7’si ve %1,7’si LGBTQ olarak tanımlanıyor. Dünya Savaşı’nın bitiminden önce doğanlar.

CDC anketinin ölçmediği transseksüel Amerikalıların sayısı patladı. Sessiz Nesil’in (1928 ile 1945 arasında doğanlar) %0,05’inden azı Gallup anketinde transseksüel olarak tanımlanırken, Z Kuşağı’nın %1,9’u ile karşılaştırıldığında, neredeyse kırk kat artış.

Bazı yorumcular, alternatif cinselliklerin artan kabulünün, birbirini izleyen her neslin LGBTQ olarak ortaya çıkma konusunda daha rahat hale getirdiğini iddia ediyor. Diğerleri bunu iddia ediyor “sosyal bulaşma” – gençlerin akranlarına uyum sağlamak için LGBTQ kimliklerini benimsediği – sorumludur. A çalışmak Bu ayın başlarında yayınlanan araştırma, transseksüel arkadaşları olan ergen kızların kendilerinin de trans olarak çıkma olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldu. Çalışma ayrıca yoğun sosyal medya kullanımını transseksüel kimliğiyle ilişkilendirdi.

Giderek daha fazla lise öğrencisi alternatif cinsellikleri benimsiyor olsa da, giderek daha az sayıda lise öğrencisi cinsel olarak aktif. CDC verilerine göre, şimdiye kadar seks yapmış öğrencilerin sayısı 2011’de %47’den 2021’de %30’a düşerken, şu anda cinsel olarak aktif olduğunu söyleyenlerin sayısı aynı dönemde %34’ten %21’e düştü.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu