Dünya

İngiliz nükleer denizaltısının planları bar banyosunda kaldı – Sun — Apsny News


The Sun’ın Cuma günü bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Kraliyet Donanması’nın en yeni nükleer enerjili denizaltısı için torpido mekanizmasının planları bir barda bir tuvalette yerde yatarken bulundu.

Astute sınıfı bir gemi olan HMS Anson ile ilgili dosyaların, Birleşik Krallık hükümetinin üç kademeli sınıflandırma şemasında ikinci seviye olan ‘resmi hassas’ olarak işaretlendiği bildirildi. Resmi olarak hassas bilgileri işleyen kişiler, özellikle belgeler “rutin veya iyi anlaşılmış bir iş sürecinin dışında paylaşılabilir” Adalet Bakanlığı web sitesi belirtiyor.

Gazeteye göre, dosyalar İngiltere’nin kuzeyindeki liman kenti Barrow-in-Furness’teki bir barda bulundu. Kuruluş, BAE Systems’in donanma gemilerinin inşa edildiği tersanesinden çok uzakta değil. “Oldukça hareketli bir geceydi” Belgeleri gördüğünü iddia eden kaynak, dedi. “Bar, rıhtımdan gelen insanlarla doluydu – askeri ve sivil.”

“Tuvalete girdim ve planlar kordonla birlikte hücrenin zemininde duruyordu… Herhangi biri onları bulabilirdi.” dedi kaynak.

Dosyaların, denizaltı hidroliğinin bir tanımını içerdiği bildirildi. “torpido kapaklarını, yönlendirmeyi ve kaldırma kuvvetini kontrol et.”

Bir Donanma sözcüsü The Sun’a dosyaların “jenerik eğitim belgeleri” ama ekledi “keşiflerinin koşulları” araştırılacaktı.

Donanma, geçen yıl filoya katılan HMS Anson’ı şöyle tanımlıyor: “Birleşik Krallık’ın askeri yeteneklerinin en ileri noktası” Ve “dünyanın en gelişmiş avcı-öldürücü denizaltısı.” Şubat ayında gemi, deniz denemeleri için İskoçya’daki Clyde Deniz Üssü’ne yelken açtı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu