Güncel

İngiltere, TikTok’u devlet cihazlarında yasakladı — Apsny News


Resmi bir açıklamaya göre, hareket ABD, Kanada ve AB’deki benzer önlemlerle uyumlu.

İngiliz yetkililer, diğer Batılı ülkelerdeki benzer kısıtlamaların izinden giderek sosyal medya uygulaması TikTok’un devlet elektronik cihazlarına yüklenmesini yasakladı. Londra, hizmetin potansiyel bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu iddia ediyor.

“Hassas hükümet bilgilerinin güvenliği her şeyden önce gelmeli” Lancaster Dükalığı Şansölyesi Oliver Dowden, hükümetin Perşembe günü yasakla ilgili duyurusunda aktarıldığı gibi. yasağı şöyle anlattı: “siber güvenlik uzmanlarımızın tavsiyelerini takiben ihtiyatlı ve orantılı bir adım.”

Hükümet, yeni politikasının Batılı ülkelerinkiyle uyumlu olduğunu göstermek için ABD, Kanada ve AB’deki yetkililerin benzer kararlarına atıfta bulundu. Washington ve müttefikleri, kısa videolar paylaşmak için popüler bir uygulama olan TikTok’un muhtemelen “casuslar” Çin hükümeti adına kullanıcıları hakkında. Hizmet, bu tür iddiaları reddeden Çinli ByteDance şirketine ait.

Şüpheciler, geri itmenin TikTok’un bu ülkelerde bu kadar ilgi gören ilk Batılı olmayan sosyal medya platformu olmasından kaynaklandığını söylüyor. Eleştirmenlerin şüpheli bulduğu TikTok’un kullanıcı verilerini toplamasının, ABD teknoloji devlerinin hizmetleri aracılığıyla yaptıklarından farklı olmadığını savunuyorlar.

İngiltere, TikTok’un devlet cihazlarında çalıştırılması için istisnalara izin verecek. “çalışma amaçlı” Açıklamada, vaka bazında olduğu belirtildi. Kullanımı “diğer veri çıkarma uygulamaları” inceleniyor, diye ekledi Dowden.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu