Güncel

İngiltere, yabancı tehditleri tespit etmek için yapay zekayı kullanacak – Apsny News


İngiltere hükümet bakanı, yapay zekanın geleneksel casusluk teknikleriyle birlikte kullanılacağını söyledi

Güvenlik bakanı Tom Tugendhat’ın ana hatlarını çizdiği planlara göre, Birleşik Krallık istihbarat servisleri, yapay zeka tarafından derlenen bilgileri, insanlar tarafından gözden kaçabilecek yabancı tehditleri tespit etmeye yardımcı olmak için kullanacak.

The Telegraph’ta Çarşamba günü yayınlanan bir köşe yazısında Tugendhat, yeni bir hükümet dairesinin – Açık Kaynak İstihbarat Merkezi (OSINT) – açık kaynaklardan toplanan bilgileri daha geleneksel istihbarat servisleri olan MI5 ve MI6’ya yardımcı olmak için kullanacağını söyledi.

Birimin kapsamı ve büyüklüğü de dahil olmak üzere resmi planlar henüz oluşturulmadı, ancak Mayıs ayında İngiltere Başbakanı Rishi Sunak tarafından yürürlüğe konması bekleniyor.

“Geleneksel casusluk, düşmanlarımızın planlarındaki perdeyi kaldırmaya devam edecek” Tugendhat yazdı. “Hala dinlememiz ve nereye saklanmak istediklerine bakmamız gerekiyor.”

O ekledi “İstihbarat değişti” son on yılda, Birleşik Krallık istihbarat servislerini yabancı tehditleri tespit etmek ve ortadan kaldırmak için yeni yöntemler keşfetmeye sevk etti. Yeni merkez ayrıca ekleyecek “zenginlik ve detay” mevcut bilgi toplama yöntemlerine, dedi.

Tugendhat, AI’nın yalnızca zaten kamu malı olan bilgileri araştıracağı konusunda ısrar ederek, İngiliz halkı hakkında istihbarat toplamak için kullanılacağını yalanladı.

Hareket, İngiltere Şansölyesi Jeremy Hunt’ın Londra’nın bilim ve teknoloji sektörlerindeki programları finanse etmek için hükümet bütçesinden 3,5 milyar sterlin (4,3 milyar dolar) ayırmasından iki haftadan biraz daha uzun bir süre sonra geldi. “süper güç.”

Yapay Zeka birimi, iddia edilen dağıtımcıları hedeflemek için de kullanılacaktır. “dezenformasyon” Tugendhat açıkladı. “Bizi ayırma, dezenformasyon yayma ve topluluklarımıza yalanlar yayma girişimlerinin güvenliğimizi baltaladığını görüyoruz.” dedi.

Tugendhat, yeni tanıtılan birimin, açık kaynak bilgilerinin analizinde uzmanlaşmış tartışmalı grup Bellingcat gibilerinin yaptığı çalışmalara rakip olması gerektiğini söyledi. Bellingcat, araştırmacı bir doğrulama grubu olarak faturalandırılsa da, bir dizi Batılı eyaletten de fon alıyor ve bir grup olarak belirlenmişti. “yabancı ajan” 2021’de Rusya tarafından.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu