Güncel

İngiltere’de camiden çıkan yaşlı adam ateşe verildi — Apsny News


Birkaç hafta içinde bu tür ikinci olayın ardından bir terörle mücadele soruşturması başlatıldı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde polis, Pazartesi günü yerel saatle 19:00’da camiden eve yürürken bir saldırgan tarafından yakılan yaşlı bir Müslümanın ateşe verilmesi ve terörle mücadele polisinin olaya müdahale etmesi üzerine cinayete teşebbüs şüphesiyle bir kişiyi tutukladı.

West Midlands polisi, zanlının kurbanla kısa bir süre konuştuğunu ve ardından ona bilinmeyen bir madde sıktığını ve ceketini ateşe vererek yüzüne sıçradığını söyledi. Adam, polisin ciddi ancak hayati tehlikesi olmayan yaralar olarak tanımladığı durumla hastaneye kaldırıldı. Olayın görüntüleri daha sonra sosyal medyada yayıldı.

West Midlands polis terörle mücadele biriminden memurlar soruşturmalara yardımcı oluyor ve saldırının 27 Şubat’ta Londra’nın Ealing kentinde meydana gelen benzer bir olayla bağlantılı olup olmadığını araştırıyorlar. Londra ilçesi.

“Bu gerçekten ciddi bir olay” Baş Müfettiş Birmingham Polisinden Richard North Salı günü Sky News’e söyledi. “Kurban sadece işine gidiyordu, bir ibadethaneden dönüyordu, yaklaşıldığında üzerine bu madde püskürtüldü ve ateşe verildi.”

North ayrıca daha önceki bir açıklamada terörle mücadele uzmanlarının soruşturmaya kısmen dahil olduğunu söyledi. “uzmanlık yetenekleri” suçun koşullarını oluşturmaya yardımcı olmak için erişimleri vardır.

Başbakan Rishi Sunak’ın ofisi saldırıyı bir “dava ile ilgili” İngiliz Müslümanlar Derneği (AoBM) yaptığı açıklamada, “şok” saldırının ardından. Ayrıca sükunet çağrısında bulunuyor ve tüm toplulukları bir araya gelmeye, tetikte olmaya ve polisle işbirliği yapmaya çağırıyoruz” dedi. grubun eş yönetmeni Mohammad Abbasi ekledi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu