Ekonomi

İslam Memiş’ten gram altın için ‘geçmiş olsun’ uyarısı geldi! Yıl sonu tahmini değişti, yeni zirveyi açıkladı…Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın, dolar, euro ve gram gümüş için yeni tahminler yaptı. İslam Memiş, yıl sonu için gram altındaki zirve öngörüsünü değiştirdi, yeni zirve beklentisini açıkladı. Bir de uyarı yapan Memiş, ‘Bunu yaparsanız geçmiş olsun’ dedi.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, “Elime yeni TL geçti, kararsızım!” başlıklı Youtube videosunda şu değerlendirmeleri yaptı:

İSLAM MEMİŞ’TEN DOLAR VE EURO DEĞERLENDİRMESİ! HANGİSİ ALINIR?

Borsa İstanbul 5197 puandan haftanın ilk işlem gününü tamamladı. Yüzde 2.74’lük değer artışı var. Bu hafta 4950-5250 aralığını takip etmeye devam edeceğim. Yükseliş ya da düşüşler için bu bant aralığının dışına çıkması gerekiyor borsanın. Deprem felaketinden sonra borsada oluşabilecek geri çekilmelerde yatırımcının profesyonel destek alması gerekiyor. 4 milyon borsa yatırımcısının çoğu acemi. Teknik destek almayanlar 5000’in altında çok dikkat etmeliler. Yıl içinde 6000 puanı beklemeye devam ediyoruz ancak bu seviyeler hangi çeyreğe tekabül eder, net bir tarih veremiyoruz. 5000 puan altına sarkmaları takip ediyorum.

Dolar TL’de herhangi bir gelişme yok. Serbest piyasalarda dolar TL kuru 19.12-15 bant aralığında. 19.10 üzerinde işlem gerçekleştiren piyasa gözlemliyoruz. 19-19.30’u takip ediyoruz. Euro TL ekranlarda 20 lira, serbest piyasalarda 20.21-20.27 aralığında. Yüksek rakamda kalmaya devam ediyor. Euro dolar paritesi haftaya sakin başladı. Akşam saatlerinde toparlanma gerçekleşti ancak dar bant aralığında gezmeye devam ediyor. Orta ve uzun vadeyi göz önünde bulunduran yatırımcılar, 1.12 – 1.15 yükseliş yönündeki öngörümde değişiklik yok. En kolay alınabilir döviz dolardır ancak uluslararası piyasalardaki değer artışının euro kadar olacağını tahmin etmiyorum. Dolar mı, euro mu diyenlere ‘euro’ diyorum. Döviz almak isteyenlerin doları bir kez daha düşünmeli.

İslam Memiş, dolar ve euro değerlendirmelerinin ardından gram altın için ‘bunu yapana geçmiş olsun’ dediği uyarıyı yaptı ve yeni yıl sonu gram altın tahminini dile getirdi… İşte o açıklama!


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu