Ekonomi

İslam Memiş’ten gram altın için ‘son bir alım fırsatı’ uyarısı: Seviyeyi açıkladıFinans analisti İslam Memiş, gram altın ve gümüş fiyatlarını değerlendirdiği yeni videosunda değerlendirdi. Memiş’in ‘son bir alım fırsatı’ dediği seviye dikkat çekti. “Altın ve gümüşte yön neresi?” başlıklı videosunda açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizen İslam Memiş, şunları söyledi:

“Piyasalarda yaşanan gelişmeleri yorumlayacağım. Borsada satışlar sürecek mi, altın, gümüş ve kripto paralarda yükselişler devam edecek mi?

Borsa İstanbul dün 5121 puanda günü tamamladı. 4950 puana işaret etmiştim. Oraya kadar gerileme mümkün olabilir. 5450 endeks tarafında da direnç seviyesi var. Bugün 5050-5250 endeks tarafında takip edeceğim seviye.

Dolar TL 18.99 ekranlarda. Serbest piyasalarda 19.18-23 lira aralığında. Dolar endeksinden de destek görüp güçlü duruşunu sürdürüyor.

Gümüşün ons fiyatı 21.84 dolar seviyesinde. 21.80, devamında 21,50 ve 21,40 ons bazında destek seviyeleri. Ons gümüşte pozitif görünüm devam ediyor. Bugün ve bu hafta özellikle yaşanacak geri çekilmeler desteklere kadar geri çekilebilir. Elinde dolar bulunduran, gümüş yatırımı yapacak olan dikkat etmeli. Tepki alımları gelebilir.”

İslam Memiş, bu yorumlarının ardından gram altın için ‘son bir alım fırsatı’ dediği seviyeyi açıkladı…


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu