Politika

İYİ Partili Altıntaş, istifasını geri aldı


Partisinin altılı masayı terk etmesinin ardından istifa eden İYİ Parti milletvekili Ayhan Altıntaş, daha sonra kararından vazgeçtiğini bildirdi.

Fotoğraf: AA

Ankara milletvekili Ayhan Altıntaş ‘son siyasi gelişmeler ışığında, gördüğü lüzum üzerine’ partisinden ayrıldığını duyurmuştu.


Daha sonra yeni bir açıklama yapan Altıntaş, parti lideri Meral Akşener’le görüşmesi sonrası kararından vazgeçtiğini bildirdi.

İYİ Parti’den istifa eden ilk üst düzey isim Genel İdare Kurulu’nun (GİK) eski üyesi Bülent Gürsoy’du. Gürsel, istifasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklediğini söylemişti.

Çok sayıda partili de sosyal medya hesabından üyelikten istifa ettiğini e-devletten aldığı görsellerle paylaşmaya başlamıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını ‘dayatma’ olarak niteleyerek altılı masadan ayrılmıştı.

Akşener’in kararı parti içinden destek görmüş, ancak gerek masadaki diğer dört partinin lideri, gerek Akşener’in adaylık çağrısı yaptığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu’nun yanında yer almıştı.

İYİ Parti’den ilk üst düzey istifa: Bülent Gürsoy Kılıçdaroğlu’na destek bildirdi
Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın