Güncel

Johnson & Johnson talk kanseri vakaları için rekor ödeme yapmayı kabul etti – Apsny News


İlaç şirketi, bebek pudrasının kurbanı olduğu iddia edilen on binlerce kişinin davalarını çözmek için 25 yılda 8,9 milyar dolar teklif edecek.

İlaç devi Johnson & Johnson, talk bazlı bebek pudralarının kansere neden olduğu iddialarını çözmek için 8,9 milyar dolar ödemeyi kabul etti – rekor kıran bir meblağ, yine de on binlerce vakada suçlu olduğunu kabul etmekten kaçınacak.

şirket yok “Talk pudrası ürünlerinin güvenli olduğu konusunda uzun süredir devam eden konumunu değiştirdi” J&J Salı günü yaptığı açıklamada söyledi. Yerleşim sadece şu anlama gelir: “mevcut ve gelecekteki tüm talk iddialarını çözün” içinde “tam vaktinde,” o dedi.

Para, anlaşmayı ödemek için Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan bir yan kuruluş olan LTL Management aracılığıyla 25 yıl boyunca ödenecek. J&J’nin devam eden talk davalarından kaynaklanan kayıpları karşılamak için bir sorumluluk kalkanı olarak LTL kurma çabaları Cuma günü mahkemede reddedildi.

Teklif, yaklaşık 70.000 davacı için avukatları memnun etti ve Watts Guerra LLC’nin avukatı Mikal Watts bunu “iyi yapılmış bir işin sonu” ve ödemeyi tartışmak “Müşterilerimize yaraları için adil bir şekilde ödeme yapılması.”

Ancak, on binlerce davacının daha avukatları meblağı reddetti. Beasley Allen’ın avukatları J&J’i suçladı. “Adalet konusunda son derece derin bir indirim istiyor” önerilen ödemeyi çağırmak “Mevcut yumurtalık kanseri ve mezotelyoma iddialarını bile karşılamak için ne yazık ki yetersiz, gelecekteki iddialar çok daha az.”

“Bu sahte anlaşma, çoğu kurbanın tıbbi faturalarını bile karşılamıyor” Arnold & Itkin’in avukatı Jason Itkin Salı günü yaptığı açıklamada.

İflastan kaynaklanan herhangi bir uzlaşma, hem bir iflas mahkemesi yargıcının hem de davacıların %75’inin onayını gerektirecektir. J&J’nin teklifi, kayıtlardaki en büyük iflas sonrası ürün yükümlülüğü anlaşması olacaktır.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi bir “Talkın asbest ile kontaminasyon potansiyeli” – kötü şöhretli bir kanserojen. Ajans da buldu “Genital bölgede talk içeren tozların kullanımı ile yumurtalık kanseri insidansı arasında olası bir ilişki.”

Şirket, mahkemeye giden 41 davadan talk ürünleriyle ilgili dokuz davayı şimdiden kaybetti. Yüksek profilli bir dava, J&J aleyhine 4,7 milyar dolarlık bir kararla sonuçlandı, ancak temyizde toplamı 2,1 milyar dolara düşürmeyi başardılar ve kararı tersine çevirmek için Yargıtay’a kadar götürme sözü verdiler. 32 davayı kazandı, yanlış yargılandı veya başarıyla temyiz etti.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu