Kültür&Sanat

Karısını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ünlü oyuncu hayatını kaybetti


Ünlü oyuncu Robert Blake, 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. Amerikalı yıldız, Baretta dizisiyle üne kavuşmuştu.

Acı haberi ailesi duyurdu. Açıklamada Blake’in ailesi yanı başındayken huzur içinde hayata veda ettiği belirtildi.

Blake’in ölüm nedeninin kalp sorunlarından kaynaklandığı açıklandı.

Karısını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ünlü oyuncu hayatını kaybetti - Resim : 1

ROBERT BLAKE KİMDİR?

Robert Blake, 2001 yılında karısını öldürmekle suçlanmıştı. Eşi Bonny Bakley vurularak öldürülmüştü. Çift bu olaydan önce mutsuz bir evliliğe sahipti. Olay Los Angeles’ta Blake arabasında tek başına otururken meydana gelmişti. Karısını öldürmekle suçlanan ünlü oyuncu cezaevine gönderilmişti. Dört yıl sonunda mahkeme sonuçlanmış ve jüri kararıyla suçsiz ilan edilerek beraat ettirilmişti. Ancak Blake, ölen eşinin çocuklarına 15 milyon dolar ödeme cezası aldı. Bu ödemenin ardındani iflas etti. Blake’in karısını öldürüp öldürmediği halen kesin olarak bilinmiyor. Ancak azmettirmiş olduğuna dair

İlk evliliğini Sondra Kerr ile yapmış. 2017’de ise uzun süreli arkadaşı Pamela Hudak ile evlenmişti. Ancak bu birliktelik sadece 2 yıl sürmüştü.

New Jersey doğumlu oyuncunun asıl adı Michael James Gubitosi’ydi.

Eğlence sektörüne iki kardeşiyle birlikte kurdukları “The Three Little Hillbillies” grubuyla girdi. Sonrasında ailece Kaliforniya’ya taşındılar. 1939 yılında “Our Gang” adlı kısa film serisinde Mickey karakterini canlandırarak oyunculuğa ilk adımını attı. Peşinden “The Treasure of the Sierra Madre” adlı klasik filmde oynadı. Özellikle 1939 ile 1959 yılları arasında sayısız filmde rol aldı. Oynadığı son film 1997 yapımı Host Highway’di.

Televizyonda ise onu NBC dizisi Hell Town’Da izledik. CBS için yapılan 1993 yapımı televizyon filmi Judgement Day: The John List Story’deki rolüyle Emmy’ye aday gösterildi. Televizyondaki en büyük başarısı 82 bölüm yayınlanan Baretta dizisi oldu. Dizide Dedektif Anthony Vincenzo Tony Baretta karakterini canlandırdı.

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu