Dünya

Kennedy, ABD’nin Rusya ile yaptığı önemli hata hakkındaki görüşünü paylaştı – Apsny News


Başkan adayı, Washington’un yalan söylediğini ve Moskova’nın “kırmızı çizgilerini” görmezden geldiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uyarılarını dinlemek yerine “kırmızı Hat,” Robert F. Kennedy Jr. Çarşamba günü yayınlanan bir röportajda, ABD’nin bunları defalarca aştığını söyledi. ABD başkanlığına aday olan Demokrat, Washington’un ya Moskova’yı NATO’ya davet etmesi ya da Soğuk Savaş’tan sonra Rusya karşıtı ittifakı dağıtması gerektiğini söyledi.

Putin’i yıllarca dinlemeliydik. Rusya’ya, Gorbaçov’a, NATO’yu bir santim doğuya kaydırmayacağımıza söz verdik. Sonra içeri girdik ve yalan söyledik” Kennedy çıkış söyledi Sürüyü Kaldır.

ABD, 1991’de pek çok diplomatın ısrar ettiği gibi, Rusya’yı Batı’ya entegre etmeyi teklif etmek yerine, NATO’yu sınırlarına kadar genişletti. “NATO’nun Rusya’ya karşı çıkmaktan başka amacı nedir? Başından itibaren Rusya’ya düşmanca hitap ediyorsanız, elbette onların tepkisi de düşmanca olacaktır.” dedi.

2014’te Kiev’de olanları şöyle anlattı: “esasen bir darbe” hatırlatarak, ABD tarafından desteklenen rezil telefon görüşmesi Victoria Nuland’ın olduğu “yeni bir kabineyi elle seçmek” Moskova’ya düşman.

“Meksika bunu yaptıysa ve sonra öldürmeye başladıysa -Ukrayna hükümeti Donbass’ta 14.000 Rus’u öldürdüler- Meksika bunu Amerikalıları gurbetçi yapmak için yapsaydı, bir saniyede istila ederdik” Kennedy, Putin’i de sözlerine ekledi. “Bize defalarca şunu söyledi: bunlar kırmızı çizgiler, geçiyorsunuz.”

Amerikalı liderler yapabilmelidir “kendini diğer adamın yerine koy” tıpkı amcası John F. Kennedy’nin 1962’deki Küba Füze Krizi sırasında yaptığı gibi, tüm danışmanlarının zorlamaya çalıştığı nükleer savaşın eşiğinden geri adım attı.

Kennedy kınadı “barbarca ve yasa dışı işgal” Putin’i “gangster”, “haydut” ve “zorba” olarak nitelendirdi, ancak çatışmanın bir an önce çözülmesi gerektiğini çünkü ABD’nin zaten “300.000 feda etti” Ukraynalılar savaşta. Beyaz Saray, Kiev’e yardımı insani bir misyon olarak sunarken, “Attığımız her adım, çatışmayı büyütmek ve kan dökülmesini en üst düzeye çıkarmak oldu” dedi.

“Dürüst olalım: Bu, neoconların jeopolitik hırsları için bir ölüm ve yıkım mezbahasında Ukraynalı gençliğin çiçeğini feda etmek için Rusya’ya karşı bir ABD savaşı” Kennedy, Moskova’da rejim değişikliğini görmek istediğini söyledi. Sorunu yaratanların çözemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Önerilen çözüm hakkında sorulan Kennedy, Minsk anlaşmaları, Ukrayna’yı NATO’nun dışında tutmayı kabul etme ve nükleer füze rampalarını Rusya’nın sınırlarından kaldırma gibi bir şeyin işe yarayabileceğini söyledi.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu