Dünya

Korkunç kazanın nedeni ortaya çıktı: Maç izliyorlarmış!Press Trust of India haber ajansına göre, Bakan Aşvini Vaişnav, “Andhra Pradeş’teki son vaka, lokomotif sürücüsü ve yardımcısının kriket maçı nedeniyle dikkatlerinin dağılması nedeniyle meydana geldi” dedi.

Bakan, “Bu tür dikkat dağınıklıklarını tespit edebilecek ve tren sürücülerinin ve saniyelerinin tamamen treni sürmeye odaklanmasını sağlayacak sistemler kurma sürecindeyiz” diye ekledi.

Çarpışma, Hindistan takımının yüz milyonlarca Hintli tarafından televizyondan izlenen Dünya Kriket Kupasında İngiltere ile karşılaştığı maç sırasında meydana geldi.

Hindustan Times’ın haberine göre, Şubat ayında bir yük treninin 70 kilometre boyunca ve iki saat süreyle makinistsiz seyretmesinin ardından yetkililer istasyon şefini ve diğer üç çalışanı görevden almıştı.

Dünyanın en büyük demiryolu ağlarından birine sahip olan Hindistan, 1981 yılında kuzeydoğu eyaleti Bihar’da bir köprüden geçerken raydan çıkan trenin yaklaşık 800 kişinin ölümüne yol açması da dahil olmak üzere birçok demiryolu felâketi yaşadı.

Haziran 2023’te, doğudaki Odişa eyaletinde üç trenin çarpışması sonucu yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetti.

Hindistan, son yıllarda demiryolu ağını modernize etmek, modern istasyonlar ve elektronik sinyalizasyon sistemleri ile donatmak için büyük yatırımlar yaptı.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu