Güncel

Kuzey Kore ‘radyoaktif tsunami’ silahını tanıttı – Apsny News


Pyongyang, sistemin tespit edilmeden “düşman gemi gruplarını yok edebildiğini” iddia etti

Kuzey Kore yeni bir test yaptı “su altı nükleer stratejik silahı” platformun üretebileceğini söyleyerek “radyoaktif tsunami.” DPRK, gücünü güçlendirmek zorunda kaldığını iddia etti. “savaş caydırıcılık” Washington ve Seul tarafından yapılan bir askeri tatbikat telaşının ortasında.

Kuzey Kore ordusu tarafından bu hafta Salı ve Perşembe günleri arasında bir dizi test gerçekleştirildi ve devlet tarafından yönetilen Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) yüce lider Kim Jong-un tarafından denetlendi. bildirildi. Deneyler doğrulamak için tasarlanmıştı “öldürücü vuruş yeteneği” yeni “gizli silahı,” hangi dublaj yapıldı “Tsunami.”

“Sualtı nükleer stratejik silahının görevi, operasyon alanına gizlice dalmak … ve su altı patlamalarıyla süper güçlü bir radyoaktif tsunami oluşturarak düşman gemi gruplarını ve ana operasyon limanlarını yok etmektir.” çıkış dedi, ekledi “Bu nükleer insansız sualtı saldırı gemisi, herhangi bir kıyıya, limana veya yüzey gemisine çekilerek faaliyete geçirilebilir.”

2021’de geliştirilmeye başlanan sistemin, son iki yılda perde arkasında yaklaşık 50 tur testten geçtiği ve “emperyalist saldırgan ordunun askeri ve teknolojik üstünlüğünü kontrol edin” KCNA, Amerika Birleşik Devletleri’ne atıfta bulunarak ekledi.

Pyongyang, bir sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi. “tehlikeli” Kuzey Kore’nin defalarca bir işgal provası olarak kınadığı, Güney Kore ile ABD önderliğindeki askeri tatbikatların neredeyse sürekli akışı nedeniyle güvenlik durumu. Washington’un düşmanca duruşunun bunu başardığını da sözlerine ekledi. “Nükleer gücün niceliksel olarak güçlendirilmesine öncelik vermemiz zorunludur” ihtiyacını vurgulayan bir “daha güçlü savaş caydırıcılığı.”

Kuzey Kore, ABD ve bölgesel müttefiklerine bir gösteri olarak son aylarda – birkaç kıtalararası balistik füze (ICBM) fırlatma da dahil olmak üzere – çok sayıda silah testi gerçekleştirdi. Amerikalı yetkililer bu tür testleri provokatif ve Asya-Pasifik’teki istikrara zarar verici olmakla suçlarken, Kuzey Kore askeri yeteneklerini geliştirme konusunda ısrar ediyor ve nükleer cephaneliğinin yalnızca savunma amaçlı olduğunu söylüyor.

Washington’dan Kuzey Kore’nin silahlarıyla ilgili uğursuz uyarılara rağmen, Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby gazetecilere söyledi çarşamba günü var “işaret yok” o bir “Kuzey Kore’nin fiili saldırısı çok yakın” Pyongyang’ın ABD veya ortakları için acil bir tehdit oluşturmadığını öne sürüyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu