Ekonomi

Mark Zuckerberg binlerce kişiyi daha işten çıkaracak


Mark Zuckerberg binlerce kişiyi daha işten çıkaracak

Teknoloji devi Meta, çalışan sayısını yüzde 13 azaltarak 11 bin kişiyi işten çıkarmıştı. Kasım ayında yapılan bu kemer sıkma politikasının üzerinden sadece 4 ay geçmişti ki şirket yeniden küçülmeye gidiyor. Şimdi yeniden binlerce kişinin Meta’daki işine veda etmesi bekleniyor.

Meta’dan konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmezken, işten çıkarmaların maliyetleri kısmak amacıyla yapıldığı düşünülüyor. Bu arada, geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen işten çıkarmalara ilişkin şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, gelirdeki düşüşe işaret etmişti.

Bununla birlikte, Mark Zuckerberg ikinci işten çıkarma dalgasının sinyalini aslında Şubat ayında verdi. Zuckerberg, performansı yüksek olmayan ve hayati öneme sahip olmayan projelerin iptal edileceğini belirtti. Ayrıca orta yönetim kademesinin de feshedilerek karar alma süreçlerini hızlandıracaklarını söyledi. Ayrıca, 2023’ü ciddi maliyet azaltma hedefleyen ‘Verimlilik Yılı’ olarak belirledi.

Öte yandan, şirket küçülmeye giderken Mark Zuckerberg ve ailesinin kişisel güvenliği için şirketin ayırdığı ödenek miktarı artırıldı.

 

Kaynak: Diğer


Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın