“Maske Kimsin Sen?” yarışmasındaki 'tavşan' sosyalist lider çıktı

2 months ago 195
ARTICLE AD

*Fotoğraf: BBC

Türkiye'de "Paganizm ve satanizm propagandası" yaptığı iddiasıyla yayından kaldırılan  "Maske Kimsin Sen?"in Belçika'daki versiyonuna, koalisyondaki Sosyalist Parti'nin lideri Conner Rousseau katıldı.

BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın haberine göre cuma akşamı yayınlanan ikinci sezon finalinde, haftalardır merak edilen tavşan kostümü içindeki yarışmacının, koalisyondaki Sosyalist Parti'nin 29 yaşındaki lideri Conner Rousseau olduğu ortaya çıktı.

Ukrayna'nın işgali sonrası iyice yoğunlaşan siyasal ortamda böyle bir etkinliğe katılması nedeniyle Rousseau'yu eleştirenler de var, böylesi cesur bir adımla seçmenin sempatisini kazandığını söyleyen de.

Meydan okumayı sevdiğini ve o sahnede sanatçı olmanın nasıl bir şey olduğunu ilk elden deneyimleyebildiğini söyleyen Belçikalı lider, kimliğinin gizli kalmasının kendisini cesaretlendirdiğini söylüyor.

Yarışmaya katılmasının siyasi yankılarını da hesaplayan 29 yaşındaki politikacı, "Ben genç bir adamım ve hayatta siyasetten daha fazlası da var" diyor.

Belçika'da "Maskeli Şarkıcı" adıyla yayınlanan yarışmayı, kedi kostümü ile katılan 20 yaşındaki şarkıcı Camille Dhont kazandı. (RT)

Read Entire Article