Güncel

Meksika’da 14 yaşındaki kız çocuğu, sınıf arkadaşını öldürdü


Meksika'da 14 yaşındaki kız çocuğu, sınıf arkadaşını öldürdü

Meksika‘da sınıf arkadaşını döverek öldüren 14 yaşındaki kız çocuğu, tutuklandı. 

Meksika’da sınıf arkadaşını döverek kafa travması sonucu ölümüne sebep olan 14 yaşındaki kız çocuğu ve annesi ABD’ye kaçmak üzereyken yakalanarak tutuklandı.

Meksika eyaletinin Teotihuacan şehrindeki bir lisede yaşanan olayda, sınıf arkadaşı ile girdiği kavgada kafasına taşla vurarak ölümüne neden olan 14 yaşındaki kız çocuğu ve annesi Texas sınırındaki Reynosa şehrinde ABD’ye kaçmaya çalışırken tutuklandı.

Meksika Eyaleti Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, haklarında tutuklama kararı çıkarılan Azahara Martinez adlı zanlı ile annesinin gözaltına alındıkları ve olayla ilgili ifade vermek için hakim karşısına çıkarılacakları bildirildi.

Teotihuacan şehrindeki bir lisede geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde yaşanan olayda Azahara Martinez, kendisi gibi 14 yaşındaki Norma Lizbeth adlı sınıf arkadaşı ile giriştiği kavgada kendisine taşla saldırarak başından yaralamıştı.

Olayın ardından rahatsızlanan Norma Lizbeth, 13 Mart’ta fenalaşarak bilincini kaybettikten sonra yakınları tarafından hastaneye kaldırılmış, 15 Mart günü ise hayatını kaybetmişti. Tedavi için gittiği hastanedeki doktorlar Norma Lizbeth adlı çocuğa kafa travması teşhisi koymuştu.

Norma Lizbeth adlı kız çocuğunun sınıf arkadaşları, kendisinin bir süredir ten renginden dolayı bazı öğrenciler tarafından zorbalığa maruz kaldığını söyledi.

Yaşanan üzücü olayda etkisiz kaldığı belirlenen lise müdürünün ise görevden alındığı bildirildi.

 

Kaynak: İHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu