Politika

Meteoroloji’den 56 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı –


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 il için ‘turuncu’, 32 il için de ‘sarı kod’lu uyarı yaptı. Bu illerde kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor.

Harita: MGM

Günlük tahmin raporu şöyle: ”Türkiye genelinin çok bulutlu, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in kıyı kesimleri dışında bütün bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta ve Doğu Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere; Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa, Bilecik, Sakarya, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.”

Hava sıcaklığının genelinde hissedilir derecede (sekiz ila 15 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu