Dünya

Musk’ın avukatı ‘derin sahte’ savunmaya başvuruyor – Apsny News


Milyarder girişimci, Tesla’nın sürücüsüz araçlarındaki özellikleri abartmakla suçlanıyor

Tesla avukatlarının devam eden bir davada davacılar tarafından kendisine atfedilen ifadelerin ‘deepfake’ yazılımla üretilmiş olabileceğini söylemesinin ardından, bir yargıç Elon Musk’a şirketinin elektrikli arabaları hakkında belirli iddialarda bulunup bulunmadığı konusunda yeminli ifade vermesini emretti.

Kaliforniyalı Yargıç Evette Pennypacker’ın kararı, Tesla’ya 2018 yılında şirketin araçlarından birinin karıştığı bir araba kazasında hayatını kaybeden Walter Huang’ın ölümüyle ilgili açılan davanın bir parçası olarak Çarşamba günü verildi.

misk sipariş CEO’nun bazı modellerin yapabileceğini iddia ettiği iddia edildiğinden, Tesla arabaları ve onların “Otomatik Pilot” yetenekleri hakkındaki geçmiş yorumlarından bazıları hakkında yeminli olarak üç saatlik bir röportaj sağlamak. “bir insandan daha güvenli bir şekilde otonom sürüş yapın” Davadaki davacılar, iddiaların yanıltıcı olduğunu ve Huang’ın Tesla’sındaki kendi kendine sürüş özelliklerinin başarısız olduğunu ve onun ölümüyle sonuçlandığını söylüyor.

Ancak otomobil üreticisi, Huang’ın kazadan önce cep telefonunda olduğunu ve araçtan gelen uyarıları dikkate almayarak herhangi bir sorumluluk kabul etmediğini iddia ediyor. Şirket avukatları da Musk’a iliştirilen yorumlara itiraz ederek, kendisinin, “Birçok tanınmış kişi gibi, aslında hiç söylemediği veya yapmadığı şeyleri söylediğini ve yaptığını gösteren birçok ‘deepfake’ video ve ses kaydının konusu.”

Huang’ın ailesi 2016’dan alıntı yapmasına rağmen Youtube videosu Musk’ın söz konusu açıklamayı yaptığını gösteren Tesla’nın hukuk ekibi, CEO’nun geçmiş yorumlarını hatırlayamadığını da belirterek ifadesine karşı çıktı.

Yargıç Pennypacker, Tesla’nın iddialarının doğru olduğunu söyledi. “derinden rahatsız edici” şirketin savunmasının Musk’ın tüm kamuya açık açıklamalarını yapabileceğini öne sürmek “bağışıklık” sırf o olduğu için yasal incelemeden “ünlü.” Benzer argümanların ünlülerin ve kamuya mal olmuş kişilerin “Gerçekten söyledikleri ve yaptıkları şeyleri sahiplenmekten kaçının.”

Ancak yargıcın kararı geçiciydi, yani Perşembe günü Musk’ın yeminli olarak ifade edilip edilmeyeceğini belirlemek için başka bir duruşma yapılacak. Bu tür kararlar, tarafların, önergeler kesinleşmeden önce itiraz etmek için ek argümanlar sunmalarına sıklıkla izin veren Kaliforniya mahkemelerinde alışılmadık bir durum değildir.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu