Güncel

Nashville saldırganı evde yedi silah sakladı – polis – Apsny News


Ebeveynlere göre, katil “duygusal bozukluk” nedeniyle tedavi görüyordu ve silah sahibi olmaması gerekiyordu.

Nashville’deki Covenant Okulu’nda altı kişiyi vurarak öldüren transseksüel Audrey Hale, tedavi görüyordu. “duygusal bozukluk” Metro Nashville Polis Şefi John Drake Salı günü düzenlediği basın toplantısında, 28 yaşındaki çocuğun beş farklı silah dükkanından yedi silah satın alıp bunları evine sakladığını açıkladı.

Hale’in ailesi çocuklarına inandı “Silah sahibi olmamalı” dedi. Ancak, onlar yalnızca Hale’in alıp sattığı bir silahtan haberdardı, oysa gerçekte evin etrafında gizlenmiş yedi silah daha vardı ve polis bunlardan en az ikisinin yasal yollardan elde edildiğine inanıyor.

Silahlardan üçü – ikisi yarı otomatik tüfek ve bir tabanca – Pazartesi günkü silahlı saldırıda kullanıldı ve dokuz yaşındaki üç öğrenci, bir yedek öğretmen, okul müdürü ve bir bekçi hayatını kaybetti. Hale’in evinde bir adet kesilmiş pompalı tüfek ve başka bir pompalı tüfek bulundu. “diğer kanıtlar.”

Drake, özel Hristiyan okulunun eski bir öğrencisi olan Hale’in Coventry’ye yapılacak saldırıyı çok detaylı bir şekilde planladığını açıkladı. “dışarı çekilmiş” giriş noktaları ve gözetleme referansları ile okulun haritaları. Tetikçi, görünüşe göre Nashville’deki ikinci bir potansiyel saldırı bölgesini değerlendirmiş, ancak sonunda buna karşı karar verdi çünkü “çok fazla güvenlik var.”

Katil “çok sayıda mermisi olan, kolluk kuvvetleriyle yüzleşmeye hazırlanan, gerçekte olduğundan daha fazla zarar vermeye hazırlanan biri” dedi polis şefi. Hale’in vurulma nedeni henüz bilinmezken, polisin bir kişiyi soruşturduğu bildiriliyor. “teori” ve katilin babasıyla konuştuk.

Hale’in katliama başlamadan önce Instagram’da bir çocukluk arkadaşına mesaj attığı ve Averianna Patton’a söylediği bildirildi. “Bugün ölmeyi planlıyorum” Ve “Arkamda gereğinden fazla kanıt bıraktım.” O zamandan beri tetikçinin cinsiyetiyle ilgili ortaya çıkan kafa karışıklığını çözmeye çalışan Patton, Hale’i ikisi gençken kadın olarak tanıdığını, ancak Hale’in sosyal medyada erkeksi zamirler kullandığını açıkladı.

Polis olay yerine geldi ve okuldan gelen ilk 911 aramasından 15 dakika sonra Hale’i ölümcül bir şekilde vurdu. Saldırganı öldüren iki polis memurunun vücut kamerası görüntüleri Salı günü yayınlandı. Drake, hızlı yanıt verdikleri için memurları övdü.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu