Spor

Nijeryalı futbol efsanesi Jay-Jay Okocha’nın animasyon dizisi yapılacak


Nijeryalı futbol efsanesi Jay-Jay Okocha'nın animasyon dizisi yapılacak

Güney Afrika basınında yer alan haberlere göre, Nijeryalı futbolcu Jay Jay Okacha’nın çocukluk yaşamına ilişkin animasyon dizi yapılacak.

Fenerbahçe‘nin unutulmaz futbolcularından Nijeryalı futbol efsanesi “Jay-Jay” lakaplı Augustine Azuka Okocha’nın çocukluk hayatı ile ilgili animasyon dizisi yapılacak.

Ulusal basında çıkan haberlere göre, Güney Afrika’ya ait yayın platformu olan Showmax’ta gösterilecek ilk animasyon dizisinde, “Jay-Jay Okocha” olarak bilinen Nijeryalı futbol efsanesinin çocukluk hayatı anlatılacak.

Showmax’ta yayımlanacak 13 bölümlük “Jay Jay: The Chosen One” adlı dizide, 11 yaşındaki Okocha’nın, arkadaş grubundan oluşan bir takımla okulunu prestijli bir futbol turnuvasında temsil etme hayalleri gösterilecek.

Dizide, Okocha’nın futbol tutkusunun yanı sıra, yasa dışı kaçak avlanmaya karşı verdiği mücadele karşılığında kendisine süper güçler bahşeden hayvanlar alemine olan sevgisi de anlatılacak.

1993-2006 yıllarında Nijerya milli takımında oynayan ünlü futbolcu Okocha, 1996-1998 yıllarında Fenerbahçe forması giymişti.

 

 

Kaynak: AA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu