Güncel

Pentagon, ABD pilotları için kanser risklerini değerlendiriyor – Apsny News


Bir araştırma, askeri hava ekiplerinin yüksek oranda melanom ve diğer kanserlerden muzdarip olduğunu buldu.

Uzun zamandır beklenen bir Pentagon çalışması, ABD askeri havacılarının çeşitli kanser türlerine genel olarak Amerikalılardan çok daha sık yakalandığını ortaya çıkardı ve uzun süredir hastalık ve ölüm oranlarının alışılmadık derecede yüksek göründüğünü öne süren pilotların ve hayatta kalan aile üyelerinin şüphelerini doğruladı.

bu soruşturmaPazar günü medya kuruluşları tarafından bildirilen 1992 ile 2017 yılları arasında görev yapan hava mürettebatı üyeleri için genel kanser oranlarının normalin %24 üzerinde olduğunu tespit etti. Oranlar, melanom için ortalamanın %87’si ve tiroid kanseri için %39 daha yüksekti. Erkek pilotlar ve mürettebat %16 daha yüksek prostat kanseri oranıyla karşı karşıya kalırken, kadın hava mürettebatı gazileri %16 daha yüksek meme kanseri oranına sahiptir.

Yaklaşık 900.000 askerin sağlık sonuçlarına dayanan çok yıllı çalışma, yer ekibi üyelerinin çeşitli kanser türlerinde yüksek risklere sahip olduğunu da ortaya çıkardı; bunlara %19 daha yüksek beyin kanseri oranı, %15 daha yüksek tiroid oranı dahil. kanserler ve% 9 daha yüksek böbrek veya böbrek kanseri oranı. Pentagon, verilerinin önceki nesil pilotlar için güvenilmez olması nedeniyle, değerlendirmesinin muhtemelen kanser vakalarını eksik saydığını kabul etti.

Kongre, jet yakıtlarındaki potansiyel kanserojenlere, radar sistemlerine ve diğer olası tehlikelere maruz kalmanın birçok gaziyi öldürdüğünden yıllarca şüphelenen eski askeri pilotlar ve aile üyeleri tarafından yıllarca süren lobi çalışmalarının ardından 2021’de geniş araştırma emri verdi. İlk gözden geçirme yüksek kanser oranlarını doğruladığına göre, çalışmanın ikinci aşamasında olası nedenler incelenecektir.

daha dar çalışmak 2021’de tamamlandı, yalnızca ABD Hava Kuvvetleri pilotlarına baktı ve kanser oranlarını genel olarak hizmet üyelerininkiyle karşılaştırdı. 1970 ile 2004 yılları arasında görev yapan yaklaşık 35.000 pilot ve mürettebatı kapsayan bu inceleme, testis, prostat ve cilt kanseri oranlarının normalin %23-30 üzerinde olduğunu ortaya koydu. Amerika’nın ilk süpersonik savaş uçağı olan F-100 Super Sabre’yi uçuran pilotlar, “Kolon ve rektum, pankreas, melanom, deri, prostat ve beyin kanserlerine yakalanma ve bunlardan ölme olasılığı daha yüksek” önceki değerlendirme söyledi.

Son çalışma, ABD Hava Kuvvetleri’nin geçen ay Amerika’nın nükleer füze silolarında çalışan askerler için kanser risklerine ilişkin bir soruşturma başlatmasının ardından gün ışığına çıktı. Bir ön inceleme, Montana’nın Malmstrom Hava Kuvvetleri Üssü’nde çalışan füzeler arasında yüksek oranda lenfoma olduğunu gösterdi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu