Güncel

Pentagon, Rusya ve Çin’i caydırmak için yeniden konuşlanmaya başladı – WSJ – Apsny News


Gazete, ABD Savunma Bakanlığı’nın yeni saldırı uçaklarını Avrupa ve Pasifik’e taşıyacağını bildirdi.

Wall Street Journal’ın Perşembe günü bildirdiğine göre ABD, Orta Doğu’ya şu anda bölgede konuşlanmış olan ve bunun yerine Avrupa ve Pasifik’te konuşlandırmayı planladığı daha gelişmiş uçakların yerine onlarca yıllık A-10 saldırı uçakları gönderecek.

Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen yeniden konuşlandırma, ABD’nin Rusya ve Çin’den gelen tehditlere karşı koymak için daha sofistike uçaklar ayıracağı anlamına gelecek. Eski A-10 uçakları, Pentagon tarafından ABD’nin Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak için yeterli görülüyor.

“Zorluk, daha yüksek tehdit zorlukları için Pasifik’e en uygun uçağı getirmektir” WSJ, emekli ABD Hava Kuvvetleri tümgenerali Larry Stutzriem’in sözlerini aktardı. ABD ve bazı müttefikleri, Çin’in Pasifik bölgesindeki olası askeri yayılmacılığından duydukları endişeyi dile getirdiler.

Washington, Çin’i kendi ülkesi olarak görüyor. “hız tehdidi” Pentagon tarafından geçen yıl yayınlanan Ulusal Savunma İnceleme belgelerine göre – bu, ABD’nin Asya ulusunu kendi rakibi olarak gördüğü anlamına geliyor. “çıkarlar ve değerler” ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’e göre.

Aynı belgede Rusya, “Akut tehdit.ABD ve Rus savaş uçakları düzenli olarak Suriye üzerinde uçuyor – Wall Street Journal, ABD’li yetkililerin Rus birliklerini çağırdığını aktarıyor. “giderek daha agresif.”

Yeniden konuşlandırma planı, 2021’de Afganistan’dan askeri olarak çekilmesine rağmen, ABD’nin Orta Doğu’da küçük ama önemli bir deniz ve kara kuvvetleri varlığını sürdürmeye yönelik daha büyük planının bir parçası. Amerikan birlikleri, bölgedeki bazı Iraklı ve Suriyeli ortaklarıyla bağlarını sürdürdü. ABD askeri verilerine göre sadece geçen yıl yaklaşık 700 kişiyi öldüren İslam Devleti militanlarının meydan okumalarını savuştururken.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, yaklaşık 40 yaşında olan A-10 saldırı uçakları, Çin’in gelişmiş askeri teknolojisiyle başa çıkmak için yeterli görülmemekle birlikte, Orta Doğu’daki kara kuvvetlerine veya milis gruplarına karşı faydasını koruyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu