Güncel

Polis, Nashville okul saldırganını teşhis etti — Apsny News


28 yaşındaki transseksüel, bir Hristiyan ilkokulunda üçü çocuk altı kişiyi öldürdü

Nashville, Tennessee’deki yetkililer, Pazartesi sabahı Covenant School’da üç öğrenci ve üç öğretmeni öldüren kişinin Audrey Hale olduğunu belirlediler. 28 yaşındaki Hristiyan ilkokulunda eski bir öğrenci olduğu ve transseksüel bir adam olduğu söylendi.

İlk raporlar bir “genç kadın” yanıt veren polis memurları tarafından ölümcül bir şekilde vurulan saldırgan olarak. Polis şefi John Drake gazetecilere söyledi Hale’in iki tüfek ve bir tabanca ile silahlandığını ve yan girişi kullandıktan sonra ateş açtığını.

Hale’in evinde yapılan arama sırasında polis, okula yönelik bir saldırı planını ortaya çıkardı. Hale çok fazla güvenlik olduğuna karar verene kadar, polisin belirlemediği başka bir yer de potansiyel bir hedef olarak değerlendirildi.

Polis ayrıca bir manifesto buldu, ancak içeriğini paylaşmadı. Hale’in sabıka kaydı yok “hiç” Drake dedi ki, silahlardan ikisi “yerel olarak, yasal olarak elde edildi.”

Hale’in saldırısı iki polis tarafından yarıda kesildi. “silah seslerine gitti” ve “tetikçiyle ikinci katta çatışmaya girdi” binaen Nashville polisine.

Polis ayrıca tanımlanmış Hale’in saldırısının altı kurbanının tümü – Covenant School’da üç öğrenci ve üç öğretim üyesi. Dokuz yaşındaki Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs ve William Kinney ile Cynthia Peak (61), Katherine Koonce (60) ve Mike Hill (61) olarak adlandırıldılar.

Okul, Covenant Presbiteryen Kilisesi tarafından yönetilmektedir ve 6-12 yaş arası çocuklara hizmet vermektedir. 200’den fazla öğrencisi ve 40 personeli bulunmaktadır.

Bu ayın başlarında Tennessee, reşit olmayanlara yönelik trans ameliyatlarını ve çocukların önünde yetişkin performanslarını (“drag queen story hour” gibi) yasakladı. Buna yanıt olarak, Virginia merkezli Trans Radikal Aktivist Ağı (TRAN) isminde 1 Nisan’da Washington DC’de “Trans Soykırımı Durdurun” için “Trans İntikam Günü” için bir kampanya düzenledi ve ateşli silah eğitimi için bir bağış toplama etkinliği duyurdu.

Beyaz Saray, Covenant School’un vurulmasına daha katı silah kontrol yasaları çağrısında bulunarak yanıt verdi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu