Spor

Rıza Çalımbay’dan maçın ardından öz eleştiri: “Burası Beşiktaş, böyle olmaz”Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında alınan 3-1’lik derbi mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, beklentinin altında bir futbol oynadıklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Deneyimli teknik adam topalanmaları gerektiğini belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Maça kötü başlamadık, iyi başladık. Denk bir maç oluyordu. Sonraları gittikçe bizimkiler hata yaptı. Hepsi kapasitesinin altında oynadı. Söylediğimiz şeyleri yapamadılar. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Üzücü bir maç. Mükemmel bir taraftar gelmiş. Herkes için önemli bir maçtı. Beklentinin altında bir futbol oynadık.

“BU KADAR BEKLEMİYORDUK”

Bu kadar beklemiyorduk. Hazırlık dönemi falan yapmadık biz. Oyuncuları da görmedik. Geldik direkt. Eksik yönler çoktu. Bir an önce bunları bitirmek kolay değil. Talihsizlik oldu; Gedson ve Umut’un çıkması da dezavantaj oldu. Yeri olmayan arkadaşları mecburen oralarda oynattık.

“NE OLURSA OLSUN BİR HEDEF VAR”

İstediğimizi yapamadık. Ne olursa olsun bir hedef var. Sonuna kadar gitmek gerekiyor. Bu böyle olmaz. Bunun devre arası düzelmesi gerekiyor. Lider oyuncuların kendilerine çekidüzen vermesi gerekiyor, sahanın içinde dışında. Bunları yaparsak kendimize geliriz, gelmemek için bir neden yok. Bazı arkadaşların oynadığı oyun bu değil. daha üst seviyeye çıkabilirler.

“İYİ BİR YERE GELECEĞİZ”

“Bize zaman lazım, biraz zaman lazım. Oyuncularla çok çalışmak lazım, daha 1 ay bile olmadı. Sezon başı böyle bir şey yakalayabilsek daha farklı olaylar oldu. Futbolcuları her açıdan iyi duruma getirmek için daha iyi şeyler yapabilirdik. Aniden geldik. Daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ligde 4. maçım, ilk defa yenildik. Düzelecek. Yapacak bir şey yok. Burası Beşiktaş, böyle olmaz. Oyuncu arkadaşlarım da kendilerine bakacak, düzeltecek. İnşallah iyi bir yere geleceğiz.”

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu