Güncel

Rusya’nın dahil edilmesinin ardından turnuva iptal edildi — Apsny News


Almanya’da yapılması planlanan bir eskrim turnuvası, Rus sporcuların yarıştığı iddiaları üzerine iptal edildi.

Fédération Internationale d’Escrime’ın (FIE) yetki alanında Mayıs ayında Almanya’da düzenlenmesi planlanan bir turnuva, federasyonun Rusya ve Beyaz Rusya’dan rakiplerin dahil edilmesine izin vermesinin ardından iptal edildi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’da askeri harekatını başlatmasının hemen ardından yaptığı tavsiye üzerine, her iki ülkeden sporcuların geçen yıl birçok büyük spor etkinliğine katılmaları yasaklandı. Direktif daha sonra diğer çeşitli kuruluşlar tarafından kabul edildi. spor federasyonları, Rusya ve Beyaz Rusya’nın çeşitli spor dallarından kara listeye alınmasına neden oldu.

Bununla birlikte FIE, geçen hafta Rus ve Belarusluların etkinliklerine geri alınması lehinde oy kullandı ve Almanya’da yapılacak olan etkinlik, yarışmaya hak kazanabilecekleri ilk büyük turnuvalar arasında yer aldı.

Ancak Almanya’nın Deutscher Fechter Bund (DFB) Başkanı Claudia Bokel, FIE oylamasının sonuç verdiğini söyledi. “Hem içeride hem de dışarıda hararetli tartışmaları tetikledi” Bu, başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesi tarafından uygulanan yaygın seyahat kısıtlamalarıyla birleştiğinde, DFB İcra Komitesinin Mayıs turnuvasının FIE tarafından belirlenen koşullar altında düzenlenmesinin imkansız olacağını belirtmesine yol açtı.

“Farklı bir sonucu seveceğimize dair net bir sinyal vermek istiyoruz. [in the vote] ve hala dünya derneğinden çok sayıda açık uygulama sorusu görüyoruz. [makes holding a tournament impossible]” Bkel spor yayınına, Oyunların İçinden söyledi.

O ekledi: Daha önce olduğu gibi, dayanışmamız Ukrayna’da bir saldırı savaşından muzdarip olan insanlarladır.”

Rusya Eskrim Federasyonu Başkanı Ilgar Mammadov, TASS’a, Alman federasyonunun kararına şaşırmadığını ve başka bir ülkenin devreye girebileceği konusunda ısrar etti.

“Yarışmaları eşit şartlarda düzenleyemeyen ülkeler düzenleyemez” Olimpiyatlarda altın madalya kazanan Mammadov, şunları söyledi: “Diğerleri çok sayıda olacak.”

Rusya ve Beyaz Rusya’ya yönelik spor yaptırımlarının devam etmesi gerektiğini savunan IOC, geçtiğimiz günlerde belirli kısıtlamaların hafifletilmesini desteklediğini belirtmiş ve bu haftanın başlarında FIE kararını “not aldığını” eklemişti.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu