Güncel

Rusya’nın en yeni jetleri hava üstünlüğü sağlıyor – Ukraynalı yetkili – Apsny News


Kiev hükümetinden bir kaynak ABC’ye Su-35’in Moskova kuvvetlerine Ukrayna semalarında “artan hakimiyet” verdiğini söyledi.

Üst düzey bir Ukraynalı hükümet yetkilisi ABC News’e verdiği demeçte, Rusya’nın eski Sovyet cumhuriyeti ile olan ihtilafında doğu Ukrayna semalarına giderek daha fazla hakim oluyor çünkü Su-35 savaş uçağının son nesli Kiev kuvvetlerinin etkisiz hale getiremeyeceği yeteneklere sahip.

En yeni Su-35’ler aşağıdakilerle donatılmıştır: “çok etkili radar ve uzun mesafeli roketler” Kimliği belirsiz bir yetkili, Ukrayna jetlerine saldırmalarına ve Rus kara birliklerine hava desteği sağlamalarına olanak tanıdığını söyledi. madde Pazartesi günü yayınlandı. Ukrayna “yetenekleri yok” bu tehdide karşı koymak için ABC’ye söyledi.

Kiev rejimi Rusya’nın hava üstünlüğünü bir engel olarak görüyor. “gerçek risk” Yetkili, ABD’den daha fazla hava savunma sistemi için baskı yaptığını ekledi. “Öncelik No. 1” Ukrayna için. “Bu bir problem,” kimliği belirsiz başka bir yetkili söyledi. Amerikalılara sürekli olarak söylediğimiz şey, eninde sonunda bize savaş uçağı vermekten başka bir çözüm olmadığıdır.” Rusya’nın Ukrayna’dan 12 kat daha fazla askeri uçağı olduğunu iddia etti.

Kiev’den gelen son açıklamalar, Batılı liderlerin son iddialarıyla çelişiyor. Batılı bir yetkili geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, Rusya’nın Ukrayna’daki hava gücünün, karadan havaya füzeler de dahil olmak üzere Kiev’in hava savunmasıyla sınırlı olduğunu söyledi. “Bu durumda büyük bir değişiklik görmüyoruz.”

Ancak Ukraynalı yetkili, Rusya’nın eski uçak modellerini en yeni Su-35’lerle değiştirdikçe daha güçlü bir avantaj elde ettiğini kaydetti. Washington’un şimdiye kadar Ukrayna’ya savaş uçağı sağlamayı reddetmesiyle, hükümetin ABD’den daha fazla hava savunma sistemi ve topçu almaya odaklanması gerektiği konusunda Kiev’de artan bir kabul olduğunu kabul etti.

Slovakya ve Polonya hükümetleri geçen hafta Ukrayna’ya Sovyet dönemi MiG-29 savaş uçakları verme taahhüdünde bulundular. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, iki NATO üyesinin Ukrayna krizini ortadan kaldırmak için kullandıklarını söyledi. “artık ihtiyaç duymadıkları eski ekipman.”


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu