Güncel

Şanlıurfa’da can pazarı! Sele kapılanlar böyle kurtarıldı


Deprem felaketiyle moloz yığınına dönen Şanlıurfa bu kez de sağanak yağışlarla mücadele ediyor. Kentte dün etkili olmaya başlayan yağışlar nedeniyle birçok evin yanı sıra kamu binaları ve hastaneler de sele teslim oldu.

Etkili olan sağanak yağışlar yolları da kapattı. Yağışlar Abide Kavşağı’nı tamamen su ile doldurdu. Göle dönen kavşak araçları sürüklerken suyun içerisinde mahsur kalan vatandaşları çevredeki diğer vatandaşlar kurtardı.

Haber Global canlı yayınına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Kayıp ihbarları var ama teyit edemiyoruz” dedi. Beyazgül, ekiplerin kayıplara ulaşmaya çalıştığını belitti. 

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Şanlıurfa ilimizde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle bölgede sel ve su baskınları meydana gelmiştir. Şanlıurfa, Adana, Bingöl, Mersin ve Gaziantep AFAD ekiplerimiz olay bölgesinde görevlendirilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi. 

Şanlıurfa'da can pazarı! Sele kapılanlar böyle kurtarıldı - Resim : 1

VATANDAŞLARA ‘EVLERİ BOŞALTIN’ UYARISI

Şanlıurfa Valiliği, devam eden sağanak nedeniyle dere ve kanal yataklarına yakın evlerde ikamet eden vatandaşları, evlerini boşaltması konusunda uyararak, gerekmedikçe evlerinden ve güvenli alanlardan ayrılmamalarının önem arz ettiği belirtildi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bir başka açıklamada ise, Şanlıurfa Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastaların başka hastanelere sevk edildiğini, bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

Kaynak: İHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu