Dünya

Seymour Hersh, NYT’nin Pentagon sızıntısının izini sürmesine yardım etmesine tepki gösterdi — Apsny News


Muhabir, eski işvereni New York Times’ın tamamen “Biden yanlısı” hale geldiğini ve FBI’a yardım ettiğini söylüyor.

Seymour Hersh, New York Times’ı hükümet yanlısı duruşu ve kaynaklara muamelesi ve FBI’ın Pentagon’dan sızdırdığından şüphelenilen Jack Teixeira’nın izini sürmesine yardım etme şekli nedeniyle eleştirdi. Kıdemli araştırmacı gazeteci Afshin Rattansi’ye ‘Going Underground’ konulu bir röportaj verdi.

Bir çevrimiçi oyun forumunda Ukrayna’daki çatışma ve diğer konularla ilgili gizli ABD istihbarat verilerini yayınlayan Teixeira, geçen hafta FBI tarafından tutuklandı. Tutuklama, NYT ve Washington Post’tan sonra – Batı tarafından finanse edilen kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleşti. “açık kaynak araştırmaları” Bellingcat ekibi – belgelerin kaynağının izini sürdü ve kimliğini kamuya ifşa etti. NYT ayrıca Teixeira’nın Massachusetts’teki evinin yerini tespit etti ve annesiyle konuştu.

“Basına haber verme; basın benim için kazanılmayacak bir durum” Program sırasında konu sorulduğunda Hersh dedi.

Kıdemli gazeteci, uzun yıllar NYT’de çalıştığını ve “Birçok ödül kazandık” gazetenin kaynaklarını korumada çok daha iyi olduğu bir zamanda.

“Yazdığım en önemli öykülerden biri [in 1974] CIA’in Amerikan vatandaşlarını gözetlemesi hakkında kimsenin adı geçmiyordu.” dedi.

NYT kendini tamamen gösterdi “Biden yanlısı” Hersh, ABD başkanını hiç eleştirmediği için savundu. Pulitzer Ödülü sahibi, geçen Eylül ayında Baltık Denizi’ndeki Kuzey Akım boru hatlarında meydana gelen patlamalardan Biden yönetimini sorumlu tutan son bomba haberini diğer büyük medya kuruluşlarıyla birlikte gazetenin haber yapmadığını söyledi. Sadece yayınladılar “istihbarat topluluğu tarafından verilen karşı hikayeler” 86 yaşındaki ekledi.

Hersh, Donald Trump’ı iddia etmeye devam etti. “korkmuş” rağmen 2017’de ABD başkanı olduğunda medya “Yaptıkları onca alay… Ve yine dehşete kapıldılar. 2024’te Biden-Trump biletini bitirebileceğimizden endişe duyan pek çok insan olduğunu size söyleyeceğim.”

Böyle bir durumda, “Times’ın – iyi bir vatandaş olarak – FBI’a dönmesine şaşıramazsınız… [shocked]ama olamazsın.

Going Underground’ın Seymour Hersh ile yaptığı röportajın tam versiyonu Pazartesi günü RT’de yayınlanacak.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu