Güncel

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da iftar programında konuşuyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay‘daki Büyükdalyan Konteyner Kenti’nde düzenlenen iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

Hataylı depremzedelerle iftar programında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri işaret ederek, “İş yerine laf üretenlere milletin gücünü göstereceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

-Hatay’la birlikte 11 ilimizi vuran ve 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen depremin acısını 85 milyon yaşıyor, kalbimiz depremzedelerle beraber atıyor.

-Deprem turisti gibi arada bir buraya uğrayıp fotoğraf çektirip ortadan kaybolanlar gibi olmayacağız.

-Seçimler elbette önemlidir ancak deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın meseleleri bizim için en önceliklidir. Sizler huzura ermeden bize durmak haramdır. Siz kardeşlerimizin yükünü bir parça olsun hafifletmek için çabalıyoruz. 

-Bakanlarımız zorunlu haller dışında bölgeyi hiç terk etmedi.

-Kimsenin kökenine mezhebine bakmadan mağduriyetleri gidermeye çalışıyoruz. AK Partili 250 belediyemizle kardeş belediye ilan ettik. 

-Hatay’ı da 94 AK belediyemize emanet ettik.

-Depremin ilk gününden beri Hatay’da nasıl özveriyle belediyelerimizin çalıştığını çok iyi biliyorsunuz. 

-Ramazan ayında belediyelerimiz her zamankinden daha çok gayret göstererek sizlerin yanında olacak.

-Sadece milletimizin değil insanlık tarihinin en büyük doğal afetlerinden birinin yıkıcı sonuçlarıyla mücadele ediyoruz, önümüzde kritik bir süreç var. Bunun üzerinden ancak dayanışma ve millet devlet el ele gelebiliriz. 

-Şehirlerimizin yeniden inşası konusunda önemli mesafe almak istiyoruz. Hasar tespitleri önemli ölçüde tamamladık, enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Katar’dan gelen konteyner kentleri sizlerin hizmetine sunuyoruz.

-Tüm bunlarla birlikte sizleri kalıcı konutları da yapıyoruz. 3 bin 122 konutun yapımı için kolları sıvadık. İskenderun ve Defne Devlet hastanelerimizin inşasına başladık. Hatay’a bin yataklı en modern teknoloji ile donatılmış bir şehir hastanesi kazandıracağız.

– İş yerine laf üretenlere ortada hiçbir eseri olmamasına rağmen sağda sola laf yapanlara bu milletin gücünü ve kudretini göstereceğiz.

-Biz ne Hatay’ı sahipsiz bırakırız ne de Hataylıları terk ederiz. Hep beraber yanınızdayız. Bu hazan ve hüzün mevsimini inşallah birlikte bahara çevireceğiz. 

-14 Mayıs’tan sonra da tüm gücümüzü enerjimizi bölgeye sevk edeceğiz.

-Gönlünüzü ferah tutun, bu badireyi birlikte atlatacağız. 

 

 

 

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu