Güncel

Sporcular dünya şampiyonasında ‘kadın kılığına girdi’ – organizatör – Apsny News


Uluslararası Boks Derneği başkanı, bazı katılımcıların “meslektaşlarını kandırmaya çalıştıklarını” söyledi.

Uluslararası Boks Derneği başkanı Umar Kremlev Cumartesi günü Telegram’a yazdığı bir yazıda, DNA testleri onları uygun bulmadığı için çok sayıda katılımcının Kadınlar Dünya Boks Şampiyonasından diskalifiye edildiğini söyledi. Yarışma Pazar günü Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde gerçekleşti.

Kremlev, dernek yöneticilerinin kadınlar şampiyonasından sonra görüşmek üzere bir araya geldiğini söyledi. “Sporcular arasında adalet ve profesyonellik.” Sonra ekledi “bir dizi DNA testi” Dernek “Meslektaşlarını kandırmaya çalışan ve kadın gibi davranan sporcular ortaya çıktı.”

testlerin olduğunu iddia etti. “XY kromozomlarına sahip olduklarını kanıtladılar ve bu nedenle spor müsabakalarından dışlandılar.”

2022 Afrika Şampiyonası’nı ve bu yılki Akdeniz Oyunları’nı kazanan Cezayirli Imane Khelif, etkinlikten diskalifiye edildi. “IBA uygunluk kriterlerini karşılayamama nedeniyle.” Cezayir medyası, hormon testinin yüksek bir testosteron seviyesi verdiğini bildirdi. Khelif, bir kişinin kurbanı olduğunu iddia etti. “komplo.”

Amerikan ve Avrupa sporları, trans sporcularla ilgili bir tartışmaya kilitlendi. Perşembe günü Dünya Atletizmi yasaklandı “erkek ergenlik döneminden geçmiş erkekten kadına transseksüel sporcular” kadın olaylardan. Su sporları ile uğraşan World Aquatics de Haziran 2022’de benzer bir karar almıştı. Her iki karar da LGBT hakları örgütleri ve trans sporcuların tepkisini çekmişti.

Bu arada, katılımlarına izin veren birçok spor etkinliğinde, trans kadınlar rekabette ezici bir farkla yeniliyorlar. ABD cyclocross şampiyonu Hannah Arensman, transseksüel bir atlete yenildikten sonra sporu bıraktı. Perşembe günü gazetecilere şunları söyledi: “4. sırada geldi, her iki yanında 3. ve 5. sıralarda ödüllendirilen erkek biniciler vardı.” Rekor kıran Kanadalı trans koşucu Tiffany Newell, bu ayın başlarında spordan emekli olduğunu duyurdu. “Tartışmanın merkezi olmayı bırak.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu