Güncel

Suriye başka bir füze saldırısı bildirdi – Apsny News


Suriye ordusu, İsrail’i Perşembe günü erken saatlerde Şam’a çok sayıda füze fırlatarak başkentte maddi hasara neden olmakla suçladı. Saldırı sabah 1:20’de geldi ve hava savunmaları en azından bazılarını düşürmeyi başardı. “düşman hedefler” devlet haber ajansı SANA, askeri kaynaklara dayandırdığını bildirdi.

Şam üzerinde yüksek sesli patlamalar duyulabiliyordu, ancak füzelerin nereye çarptığı belli değildi. Şehrin güneyindeki bir yerleşim bölgesi olan Al-Midan mahallesinde yangın çıktığı bildirildi. Diğer raporlar, grevin yakındaki Kafr Sousa belediyesini hedef aldığını söyledi. Saldırıda bazı askerlerin yanı sıra en az iki asker de yaralandı. “malzeme hasarı,” SANA’ya göre. Daha önce alınan bilgilere göre olay yerine ambulansların sevk edildiği de belirtilmişti.

SANA’ya göre füzeler İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri yönünden geldi.

Perşembe günkü saldırı, İsrail’in Halep’teki havaalanını hedef alarak piste zarar vermesi ve pisti iki gün hizmet dışı bırakmasından bir hafta sonra gerçekleşti.

İsrail, 2011’den bu yana Suriye topraklarına yüzlerce hava ve füze saldırısı düzenledi, ancak bunları nadiren kabul ediyor. İsrail Savunma Kuvvetleri saldırılar hakkında yorum yaptığı durumlarda, önleyici meşru müdafaa için Suriye’deki İran ve Hizbullah hedeflerini vurduklarını iddia ediyorlar. Şam, baskınları Suriye egemenliğinin ihlali olarak defalarca protesto etti, ancak boşuna.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu