Dünya

Taç giyme töreni öncesinde İngiltere kraliyet konutu hedef alındı ​​— Apsny News


Polis, Buckingham Sarayı’na “akıl sağlığı olayında” pompalı tüfek mermilerinin atıldığını söyledi

Scotland Yard, Buckingham Sarayı’nın kapılarına yaklaşan ve içeriye çok sayıda nesne attığı iddia edilen bir kişinin Salı akşamı gözaltına alındığını söyledi. Olay, Kral Charles III’ün taç giyme töreninden sadece birkaç gün önce gerçekleşir.

Kimliği belirlenemeyen kişi, yerel saatle 19.00 sıralarında kraliyet konutunun kapısına yaklaştı ve polisin söylediğine göre fırlattı. “av tüfeği mermileri” saray arazisine. Saldırı silahı bulundurmaktan tutuklandı.

“Polisler, adamı gözaltına almak için hemen çalıştı ve polis tarafından gözaltına alındı” Baş Müfettiş Joseph McDonald yaptığı açıklamada söyledi. “Herhangi bir ateş edildiğine veya memurların veya halkın yaralandığına dair herhangi bir rapor yok.”

Devlet yayın kuruluşu BBC’ye göre, Büyükşehir Polisi olayı şu şekilde değerlendiriyor: “izole bir ruh sağlığı olayı” ve terörle ilgili değil.

Zabıta ekipleri operasyon gerçekleştirirken, saray çevresinde güvenlik kordonu oluşturuldu. “kontrollü yıkım” şüphelinin “şüpheli” çanta. Şüpheli mermiler delil olarak saklandı. Kraliyet konutunun etrafındaki yolların çoğu birkaç saat içinde yeniden açıldı.

Olay sırasında ne Charles ne de Kraliçe Eş Camilla sarayda değildi. Kraliyet ailesi resmi bir açıklama yapmadı.

İngiliz güvenlik servisleri, Cumartesi günkü taç giyme töreni öncesinde yüksek alarm halinde. katıldı çok sayıda devlet başkanı ve yüksek hükümet yetkilisi tarafından. Charles, en uzun süre tahtta kalan İngiliz hükümdarı olan annesi Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünden sonra geçen Eylül ayında tahta çıktı.

Ayrıntılı tören, Canterbury Başpiskoposunun halkı İngiliz akranlarıyla birlikte yemin etmeye çağırdığı bir sadakat yemini de dahil olmak üzere asırlık gelenekleri içerecek.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu