Spor

Trabzonspor’un hack’lenen hesabı geri alındı


Trabzonspor’un hack'lenen hesabı geri alındı

Trabzonspor’un video arşivinin yer aldığı ve canlı yayınlarını paylaştığı video platformu Youtube’daki kanalı, siber korsanlarca hack’lendi.

Kanalın ismi ve logosu, Elon Musk’ın şirketi olan ‘Tesla’ ile değiştirilerek, 2005 yılından bugüne kadar olan video arşivi de silindi. 300 binden fazla abonesi bulunan kanalda, Elon Musk’ın, Tesla’nın yeni aracının tanıtımını yaptığı canlı yayın açıldı. 

HESAPLAR GERİ ALINDI

Trabzonspor’dan yapılan açıklamada, “Trabzonspor YouTube Resmi hesabımız sabaha karşı saat 05:35’te dünyadaki bazı YouTube kanalları ile birlikte saldırıya uğramış ve erişimimiz tamamen kesilmiştir.

YouTube Türkiye’nin üst düzey temsilcileri, bu sorunun global bir sorun olduğunu ve aynı saat dilimi içerisinde yüzlerce hesabın erişimini kaybettiğini de tarafımıza yazılı bir şekilde bildirmiştir.

Ekibimiz, erişim sorununun yaşandığı andan itibaren YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle iletişime geçerek; hasar ve kayıp (İçerik silinmesi vb.) yaşanmadan hesabımızı tekrar aktif hale getirmiştir.

Ayrıca sorunun kaynağı ve tekrarı yaşanmaması adına ilgili detaylı araştırma ekibimiz ve YouTube ekipleriyle koordineli bir şekilde devam etmektedir” denildi. 

Trabzonspor’un hack'lenen hesabı geri alındı - Resim : 1

Trabzonspor’un hack'lenen hesabı geri alındı - Resim : 2

Kaynak: DHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu