Güncel

Trump, destekçilerine gece geç saatlerde video yayınladı – Apsny News


Eski ABD başkanı, Truth Social’da görüntüleri yayınlayarak Amerikalıları onun için ayağa kalkmanın kendi çıkarlarına olacağı konusunda uyardı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi gecesi Truth Social platformunda yayınladığı bir videoyla destekçilerini topladı ve “dört korkunç, radikal sol Demokratik soruşturma” siyasi kariyerini henüz batırmayı başaramayan.

Video, Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in porno oyuncusuna sus parası ödediği iddia edilen Stormy Daniels skandalından kaynaklanan suçlamalarla yakında tutuklanacağı konusunda uyarmasından günler sonra geldi.

Videoda, 2024 cumhurbaşkanı adayı, kendisine karşı daha önce yürütülen uzun, iyi finanse edilen soruşturmaların kendisini Beyaz Saray’dan ödül olarak almayı başaramadığını anlatıyor. Özel Danışman Robert Mueller’in “Rus gizli anlaşması” soruşturması, Palm Beach’teki Mar-a-Lago malikanesine FBI baskını ve “Stormy Horseface Daniels şantaj komplosu“hepsi” idihasta” Ve “sahte haberdedi.

Düşmanlarımız bizi durdurmak istiyor çünkü onları durdurabilecek tek kişinin biz olduğumuzu biliyorlar.Trump olumlu anket sonuçlarına işaret ederek ve düşmanlarını yenme sözü vererek ısrar etti.

Benim peşimden gelmiyorlar, senin peşinden geliyorlar. Ben sadece onların yolunda duruyorum”diye bitirdi aday.

Trump, geçen hafta Stormy Daniels sessiz para davasıyla bağlantılı olarak Salı günü tutuklanmayı beklediğini açıkladı. Gerçek adı Stephanie Clifford olan Daniels’a, emlak müteahhitiyle yaşadığı bir ilişki konusunda sessiz kalması için para ödendiği iddia edildi. Truth Social’da yayınlanan birkaç mesajda Trump, takipçilerini “protesto!” Ve “ülkemizi geri almaktutuklanmalı mı?

Bu arada, New York Genç Cumhuriyetçiler Kulübü, Pazartesi günü eski başkanı kampanya finansmanı ihlalleri veya ticari kayıtlarda tahrifatla ilgili suçlamalarla suçlamayı planladığına inanılan Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’ın ofisinin önünde Trump’ı desteklemek için bir gösteri düzenledi.

Protestoyu takip eden çok sayıda muhabir, göstericilerin sayısının beşe bir oranında fazla olduğunu söyledi.

Genç Cumhuriyet Kulübü başkanı HuffPost’a gösteriyi bilerek küçük tuttuklarını söylerken, eski cumhurbaşkanının en büyük hayranlarından bazıları bile onun takviye çağrısına şüpheyle yaklaştı.

Muhafazakar yorumcu Paul Joseph Watson tarafından hafta sonu yürütülen Truth Social kullanıcıları arasında yapılan bir anket, yanıt verenlerin %85’inin Trump yanlısı bir protestonun “6 Ocak tarzı bir tuzak,” tüm hareketi karalamak için şiddeti kışkırtan casuslarla.

Bu arada, kolluk kuvvetleri Pazartesi günü Fox News’e, güvenlik endişeleri ve diğer lojistik sorunlar nedeniyle Trump’ı önümüzdeki haftaya kadar mahkemeye çıkarmayı beklemediklerini söyledi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu