Güncel

Trump düzinelerce yabancı hediyeyi ifşa edemedi – rapor – Apsny News


Temsilciler Meclisi Demokratları, lüks hediyeler arasında bir Suudi hançeri, golf sopaları ve eski ABD başkanının kendisinin bir tablosunun yer aldığını iddia etti.

Temsilciler Meclisi Demokratları Cuma günü, eski ABD Başkanı Donald Trump ve ailesinin yaklaşık 300.000 $ değerindeki 100’den fazla hediyeyi rapor etmediğini iddia ederek, bunun Washington’un dış politikasını etkileyip etkileyemeyeceğine dair soruları gündeme getirdi.

Demokratlar tarafından ABD Temsilciler Meclisi Gözetim Komitesi hakkında yayınlanan yeni bir geçici personel raporuna göre, açıklanmayan hediyeler arasında Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 16 hediye, 24.000 $ değerinde bir Suudi hançeri ve toplam diğer şeylerin yanı sıra 8.800 $ değeri listelenmiştir.

Rapor edilmediği iddia edilen diğer hediyeler arasında El Salvador cumhurbaşkanı tarafından yaptırılan gerçek boyutundan daha büyük bir Trump tablosu, Hindistan’dan 4.600 dolarlık bir Tac Mahal modeli, eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin golf sopaları, ayrıca kitaplar ve sanat eserleri yer alıyor. Çin lideri Xi Jinping’in eşyaları.

“Toplamda kayıtlar, eski Başkan Trump ve Birinci Aile’nin yaklaşık 291.000 $ değerinde, bildirilmemiş 117 yabancı hediye aldığını gösteriyor.” rapor belirtiyor.

Bu keşif “eski Başkan Trump’ın neden bu hediyeleri federal yasanın gerektirdiği şekilde halka ifşa etmediğine dair önemli soruları gündeme getiriyor.” rapor savunuyor. ABD yetkililerinin şu anda 415 $ olarak belirlenen belirli bir minimum değeri aşan tüm bu tür hediyeleri ifşa etmesini şart koşan Yabancı Hediyeler ve Süslemeler Yasasına atıfta bulunuyordu.

Panelin kıdemli üyesi Temsilci Jamie Raskin (D-Maryland), Trump yönetimini “Hukukun üstünlüğüne saygısızlık” ve bir “yabancı hükümetlerden gelen büyük hediyelerin sistematik olarak yanlış kullanılması.”

Ayrıca, Trump’ın El Salvador’dan portresi de dahil olmak üzere bazı büyük bilet hediyelerinin eksik olduğunu kaydetti ve Meclis Demokratlarının hediyelerin olup olmadığını bulmaya kararlı olduğunu sözlerine ekledi. “ABD dış politikasını yürütürken başkanı etkilemek için kullanılmış olabilir.”

Bu suçlamalar, Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Temsilciler Meclisi Gözetim Komitesi’nin Perşembe günü ABD Başkanı Joe Biden’ın ailesinin üyelerinin Çinli bir enerji şirketiyle iş anlaşmaları olan bir ortaktan 1 milyon dolardan fazla para aldığını iddia eden kayıtları yayınlamasının ardından geldi.

Bu meblağın başkanın oğlu Hunter Biden, kardeşi James Biden ve gelini Hallie Biden arasında dağıtıldığı söylendi. Cumhurbaşkanı iddiayı şu şekilde reddetti: “doğru değil,” Beyaz Saray sözcüsü ise Cumhuriyetçileri suçladı. “tuhaf bir şekilde saldırıyor” Biden ailesi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu