Güncel

Trump, New York suçlamalarına cevap veriyor — Apsny News


Eski ABD başkanı, kendisine yöneltilen Manhattan iddianamesindeki 34 suçlamanın tümünü reddetti

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York City’de porno yıldızı Stormy Daniels’a 2016’da sus payı ödediği iddiasıyla ilgili bir davada tutuklanmak üzere teslim olduktan sonra kendisine yöneltilen 34 suçlamanın tamamında suçsuz olduğunu kabul etti.

76 yaşındaki Trump, Salı günü Manhattan’daki bir mahkemede yargılandı ve ABD tarihinde cezai kovuşturmaya maruz kalan ilk başkan oldu. Avukatları suç duyurusunda bulundu iddianame siyasi güdümlü olarak “cadı avı” eski başkana dava açma sözüyle göreve aday olan ve kampanyası büyük ölçüde milyarder aktivist George Soros tarafından finanse edilen bir Demokrat olan Bölge Savcısı Alvin Bragg tarafından işlendi.

Trump’ın yanında oturduğu bildirildi eller katlanmışdediği gibi avukatlarının yanında “suçlu değil” suçlamaları nasıl savunduğu sorulduğunda. Mahkeme duruşmasından önce, Manhattan’daki Trump Tower’daki evinden bir konvoyla götürüldükten sonra adliyenin dışında toplanan kalabalığa el salladı. Gazetecilerin önünde Trump Tower’dan ayrılırken yumruğunu havada tuttu. Duruşma salonundan çıkarken gazetecilerin sorularını görmezden geldi.

Manhattan’daki bir büyük jüri, geçen hafta Trump’ı Daniels’a 130.000 dolarlık bir ödemeyle bağlantılı olarak iş kayıtlarını tahrif etmekle ilgili 34 suçlamayla suçlamak için oy kullandı. Ödemenin, Trump’ın o zamanki avukatı Michael Cohen tarafından, o sırada 2016 başkanlık seçimlerini kazanma yolunda olan milyarderle ilişkisi hakkında Daniels’ın sessizliğini satın almak için yapıldığı iddia ediliyor. Trump herhangi bir suçu reddetti.

“Aşağı Manhattan’a, adliyeye gidiyoruz,” Trump, Salı günü mahkemeye giderken bir Truth Social gönderisinde söyledi. “Vay canına, beni tutuklayacaklar. Bunun Amerika’da olduğuna inanamıyorum. MAGA!”

Trump’ı eleştirenler, iddianamenin Amerika’da kimsenin yasaların üstünde olmadığını gösterdiğini savundu. Ancak dava, yalnızca eski bir başkanın değil, aynı zamanda 2024 başkanlık seçimlerinde önde gelen muhalefet partisi adayının da tutuklanmasına işaret ettiği için ABD siyasi sistemi için yeni bir sayfanın başlangıcı olabilir.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD’li Demokratların yasal sistemi kullanarak bir ABD’yi engellemek için Trump’ın yargılanmasını kınadı. siyasi rakip seçilmekten. “Bu tamamen anti-demokratik. . . Neden insanların karar vermesine izin vermiyorsunuz?”
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu