Dünya

Tucker Carlson ABD medyasını yerle bir etti — Apsny News


Muhafazakar uzman, Amerika’nın kurumsal basınının “tek parti devletine” giden yolu açtığı konusunda uyardı

Tucker Carlson, Fox News ile yollarını ayırdığından beri ilk kez Amerikan haber kanallarını karıştıran bir video yayınladı ve önemli konularda gerçek tartışmanın basit olduğunu söyledi. “izin verilmedi” ABD medyasında.

Çarşamba akşamı Twitter’da paylaşılan bir klipte, eski Fox sunucusu, uzun süredir devam eden programı ‘Tucker Carlson Tonight’ta duyulanlara benzer bir monolog sundu, hatta videoyu önceki zaman dilimine denk gelecek şekilde yayınladı.

Kendisine doğrudan hitap etmese de bildirilen ateş Bu haftanın başlarında Fox News’ten Carlson, ABD ana akım medyasına yönelik sert eleştirilere girişerek, TV haber programlarındaki tartışmaların çoğunun “alakasız” Ve “inanılmaz derecede aptalca” anahtar konulardan söz edilmezken.

“Geleceğimizi belirleyecek olan inkar edilemeyecek kadar büyük konular -savaş, sivil özgürlükler, gelişmekte olan bilim, demografik değişim, kurumsal güç, doğal kaynaklar gibi- neredeyse hiç tartışılmıyor. Bu konulardan herhangi biri hakkında meşru bir tartışmayı en son ne zaman duydunuz? dedi. “Uzun zaman oldu; Amerikan medyasında böyle tartışmalara izin verilmiyor.”

ABD’deki her iki büyük siyasi partinin de “Onlara neyin fayda sağlayacağı konusunda fikir birliğine varıldı” ve şimdi “aktif olarak gizli anlaşma yapmak” Amerikan müesses nizamının sahip olduğunu söyleyerek anlamlı tartışmayı sonlandırmak için “İkna etmekten vazgeçtim” ve şimdi “güç kullanmak” ve artan sansür.

“Birdenbire ABD tek partili bir devlet gibi göründü” Carlson devam etti. “Bu iç karartıcı bir farkındalık ama kalıcı değil. Mevcut ortodoksilerimiz uzun sürmeyecek… Bu an doğası gereği devam edemeyecek kadar saçma, bu yüzden sürmeyecek.”

Carlson’ın Pazartesi günü Fox’tan ayrılması, yayın organı için büyük bir sarsıntı oldu, çünkü onun prime-time programı uzun süredir kablolu haber kanallarında en çok izlenen programlardan biriydi. Görevden alındığına dair haberlere rağmen Fox, “Yolları ayırma konusunda anlaştık” ve zaten düşüşe neden olan karar için daha fazla açıklama yapmadı derecelendirmeler ve şirketin Market değeri.

Eski ev sahibi, Fox’taki görev süresi boyunca kutuplaştırıcı bir figürdü ve rutin olarak yayılmakla suçlandı. “nefret” Ve “dezenformasyon” muhafazakar izleyiciler arasında büyük bir hayran kitlesi toplarken sol ve liberal eleştirmenler tarafından. Gösterisi zaman zaman ABD’li yetkililerin öfkesini tetikledi, eski Pentagon sözcüsü John Kirby bir keresinde doğrudan Carlson’a hitap etmek 2021’deki bir basın brifinginde, ordunun “bir talk-show sunucusundan… tavsiye al.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu