Dünya

Twitter yeni para kazanma özelliğini kullanıma sunuyor — Apsny News


Abonelikler programı için seçilen kullanıcılar, platformdan aylık bir kontrol alacaktır.

Twitter, içerik oluşturuculara aylık gelir elde etme olanağı sunarak rakip Substack’e meydan okuyan Abonelikler özelliğini Cuma günü resmen başlattı. Katılımcı kullanıcılar, ana hesaplarından ayrı olarak abonelerine fazladan tweet atabiliyor ve takipçileriyle etkileşim için özel alanlar oluşturabiliyor.

Özelliği açıklayan bir gönderide Twitter, kullanıcıların abonelerine kendi özelliklerine bir göz atmalarını önerir. “yazılı olmayan düşünceler” rica etmek “fikirler ve görüşler” Ve “yalnızca abonelerinizin görebileceği kişisel yanıtlar verin.” Yalnızca hesaba abone olanlar, premium tweet’leriyle etkileşime girebilir.

Platform, yeni özelliği Cuma günü Rusya, Çin, Suriye, Beyaz Rusya, Küba, İran, Kuzey Kore ve Venezuela hariç hemen hemen tüm kullanıcılar için açıkladı. Kullanıcılar, düzgün bir şekilde doldurulmuş bir profil ve doğrulanmış bir e-posta adresi ile 500 veya daha fazla aktif takipçi ve son 30 gün içinde en az 25 tweet atmış 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır.

Sitenin uygunluk politikası, tümünü hariç tutan daha katı bir beta gereksinimleri grubuna yönlendirir. “devlete bağlı medya” hesaplar ve Twitter’ın kullanıcı sözleşmesini ve içerikten para kazanma kurallarını geçmişte ihlal etmiş olan hesaplar. Abonelik sözleşmesi, kullanıcının hesabında hiçbir şeyin olmadığını onaylamasını gerektirir. “yanıltıcı veya aldatıcı” Ve herhangi biri “görüşler, bulgular veya deneyimler” hesapta paylaşılanlar “dürüst ve doğru.”

Abonelikler içeriğinin doğruluğunu belirlemekten kimin sorumlu olacağı açıklanmazken, Twitter Dosyaları ifşaatları, ABD devlet kurumlarının daha önce sözde “dezenformasyon” söz konusu tweet’ler nesnel olarak doğru olsa bile, bunun yerine kendi olumlu anlatılarını teşvik ediyor.

CEO Elon Musk, bu özelliği ilk kez bu ayın başlarında, sosyal medya devinin kullanıcıların Abonelikler aracılığıyla kazanılan tüm parayı önümüzdeki 12 ay boyunca elinde tutmasına ve hatta Abonelik içeriğinin tanıtılmasına yardımcı olacağına söz veren bir ileti dizisinde tanıttı. Bu 12 ayın sonunda kullanıcı ödemelerinin %15’e düşeceğini, ancak Twitter’ın popüler hesapları hacme göre sübvanse edeceğini söyledi.

Twitter kısa bir süre önce, Musk’ın bir proje olarak tanımladığı, uğursuz bir şekilde X Corp. “her şey uygulaması” Çin’in WeChat’ine benzer, kullanıcıların finansal işlemler yapmasına, çevrimiçi alışveriş yapmasına, tıbbi randevu almasına, seyahat etmesine ve diğer tüm ticaret biçimleriyle uğraşmasına olanak tanır. Milyarder, bu hedefe doğru ilerlemek için hisse senedi alım satım platformu eToro ile de ortaklık kurdu.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu