Ekonomi

Twitter’dan Threads’e dava tehdidi


Twitter'dan Threads'e dava tehdidi

Twitter, şimdiye kadar 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan yeni sosyal medya platformu Threads‘i kullanıma açan Meta Platforms’u dava açmakla tehdit etti.

Facebook’un çatı kuruluşu Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg 5 Temmuz’da Threads isimli uygulamayı kullanıma açarak son zamanlarda CEO’su Elon Musk’ın aldığı ve tepki gören kararlarla zorlu dönemden geçen Twitter’ı doğrudan hedef almıştı.

Uygulamada Twitter’a benzer şekilde kısa yazılı paylaşımlar beğenilebiliyor, yeniden gönderim yapılabiliyor ve yanıtlanabiliyor ancak doğrudan mesajlaşma özelliği yok.

Haber sitesi Semafor, Twitter’in avukatı Alex Spiro’nun Zuckerberg’e gönderdiği mektubu yayımladı.

Spiro, mektubunda Meta’yı “Twitter’ın ticari sırlarına ve diğer son derece gizli bilgilere erişimi olan ve erişmeye devam eden” eski Twitter çalışanlarını işe almakla suçladı.

Spiro mektupta “Twitter, fikri mülkiyet haklarını sıkı bir şekilde uygulama niyetinde ve Meta’nın Twitter’in her ticari sırrını veya son derecede gizli bilgilerini kullanmayı durdurması için acil adımlar atmasını talep ediyor” dedi.

Reuters kaynağı mektubun içeriğini doğruladı. Spiro, Reuters’in sorularına yanıt vermedi.

Meta sözcüsü Andy Stone Threads gönderisinde “Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski Twitter çalışanı değil” dedi.

 

 

Kaynak: Reuters


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu