Kültür&Sanat

Usta oyuncu Oya Başar’a onur ödülü


Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü

Dünya Tiyatrolar Günü, Oya Başar ve Ebru Kural’ın sahneye taşıdığı “Plastik Aşklar” isimli oyunla kutlandı. Bir tarafta eğitimli, kültürlü, hayatla eğlenebilen bir kadının, diğer tarafta çekingen, kendini savunmaktan korkan, geleneklerden bihaber saf bir kadının sahneye taşındığı oyun, Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Ali Cüneyd Kılcıoğlu tarafından yazılan ve Orçun Ucal tarafından yönetilen oyundan önce ise Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle hazırlanan Ulusal ve Uluslararası Tiyatro Manifestoları okundu.

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü - Resim : 1

Tiyatro oyuncuları Gökçe Aktaş ve Gökay Çardaklı tarafından okunan her iki metin de seyirciden büyük alkış aldı. 90 dakika süren ve seyircileri zaman zaman kahkaha krizlerine sokarak zamane ilişkileri ve aşk kavramı üzerinde düşünmeye sevk eden tek perdelik oyun, seyircinin büyük beğenisini kazandı.

ONUR ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

Oyunun bitiminde ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu tarafından sanatçı Oya Başar’a onur ödülü takdim edildi.

Aksu, geçmişten beri toplumsal yaralara da parmak basan rolleri ile Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Başar’ı, Kartal’da ağırlamaktan ve ödül vermekten onur duyduğunu ifade etti. Ebru Kural ve Oya Başar’a buket de takdim eden Aksu, seyircilere de teşekkür etti.

Kaynak: DHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu