Dünya

Vatikan ‘ağır günah’ işlemeyi reddediyor – medya – Apsny News


Kilise yetkililerinin, bir Londra mahkemesinin bir emlak kavgasıyla bağlantılı özel mesaj talebini reddettiği bildirildi.

Vatikan’ın bir temsilcisi, bir mahkeme dosyasında bunun bir olacağını söyledi. “büyük günah” Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, kilisenin İngiltere’deki bir davada tartışmalı bir emlak anlaşmasıyla ilgili olarak bir başpiskopos ile bir kardinal arasındaki görüşmeleri ifşa etmeye zorlanması.

“Papalık sırrını çiğnemek büyük günahtır” Roma Katolik bir rahip ve avukat olan Carlos Ferando Diaz Paniagua, Mart ayında bir Londra mahkemesine sunduğu belgelerde beyanda bulundu.

Papalık sırrı olarak da adlandırılan papalık sırrı, hassas bilgilerin dağıtımını korumak için kilise üyeleri tarafından verilen bir yemini ifade eder. Duruyor, Diaz Paniagua mahkemeye ekledi, “Herhangi bir ciddi veya acil mülahaza veya ortak iyiyi koruma ihtiyacı ne olursa olsun.”

Çeşitli e-postalar ve kısa mesajlar için yasal talep, Vatikan’ın 2018’de finansçı Raffaele Mincione ve şirketleri tarafından Londra’nın lüks Chelsea semtindeki eski bir Harrods deposunun 383 milyon dolarlık satışında dolandırıldığı iddiasından kaynaklanıyor. Aralarında bir İtalyan kardinalin de bulunduğu on kişi, mülkün şişirilmiş bir fiyata satıldığı iddiaları arasında Vatikan savcıları tarafından çeşitli dolandırıcılık ve zimmete para geçirme suçlamalarıyla suçlandı.

Vatikan, lüks dairelere dönüştürülmesi amaçlanan siteyi satın alarak 186 milyon $’a kadar zarar edebileceğini ve yargılama boyunca uygunsuz bir şekilde tavsiye edildiğini iddia etti.

Vatikan davasında sanık olan Mincione, daha önce bahsedilen Londra hukuk davasında kiliseye dava açtı. Vatikan’ın kendisine yönelttiği suçlamalar nedeniyle itibarının zedelendiğini iddia ediyor. 2020’de, emlak anlaşmasındaki rolü boyunca iyi niyetle hareket ettiğine dair bir beyan için Londra mahkemesine dilekçe verdi – hukuk ekibinin, Vatikan tarafından açılan ayrı bir davada kendisine yardımcı olacağına inandığı bir karar.

Hukuk davasının bir parçası olarak Mincione’nin avukatları, üst düzey kilise yetkilileri Kardinal Pietro Parolin ve Başpiskopos Edgar Pena Parra arasında bir dizi dijital iletişim aradı. Diaz Paniagua yanıt olarak, ikili arasındaki e-postaların ve kısa mesajların davayla ilgisi olmadığını iddia ederken, Vatikan, papalık sırrıyla korunan mesajların devlet sırrına benzediğini söyledi.

Mincione’yi temsil eden avukatlar yorum yapmaktan kaçındı. Vatikan’ın, bir mahkeme talebini yerine getirmeyi reddetme gerekçesi olarak papalık sırrını korumayı isteyip istemediğine karar vermek için 28 Nisan’a kadar süresi var.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu