Spor

Yusuf Yazıcı’nın menajerinden Arabistan açıklaması: “Cazip gelebilir”


Yusuf Yazıcı Arabistan'a gidiyor mu, menajeri açıkladı

Geçtiğimiz sezonu altyapısından yetiştiği Trabzonspor‘da kiralık olarak geçiren Yusuf Yazıcı’nın yeni adresi merak konusu olmaya devam ediliyor.

Sezonun tamamlanmasının ardında kulübü Lille’e dönen milli futbolcunun menajeri Adem Cebeci, oyuncusunun geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cebeci, basında yer alan Galatasaray ve Beşiktaş iddiaları için Trabzonspor’u işaret ederek, “Galatasaray ve Beşiktaş’tan bize resmi bir teklif gelmedi. Gelse bile Trabzonspor ile hem yazılı hem de gönülden bağı var. Yusuf hülle transfer işine girmez.

Türkiye’den isteyen bir kulüp varsa önce Trabzonspor ile anlaşması gerekiyor. Trabzonspor’un rızasını almadan Yusuf Türkiye’den bir kulübe gitmez. İkimiz de sözleşme feshet, gel git olayına girmeyiz. İsteyen varsa Trabzonspor’la anlaşmalı” dedi.

“AVRUPA’DA KALMAK İSTİYOR”

Yusuf Yazıcı’ya Avrupa kulüplerinin ilgisinin olduğunu anlatan Cebeci, “Avrupa’da kalmayı, kariyerini burada sürdürmeyi istiyor. Onu isteyen bazı kulüpler var. Rusya ve Arabistan liginden de ilgi var, kulübüyle temastalar. Sanırım 10 güne kadar belli olur” diye konuştu.

“ARABİSTAN CAZİP GELEBİLİR”

Ronaldo, Brozovic, Pity Martinez gibi yıldız oyuncuların rekor ücretlerle Arap ülkelerine transferinin, futbolcunun gelecekte kariyer planlamasını değiştirebileceğine işaret eden Cebeci, “Gidenler birinci furyaydı, ikinci furya da gidecek. O liglerin kalitesi belki zamanla Avrupa’dan daha yüksek olacak. Bu tabii transferlerin kalitesine bağlı. Dünya yıldızları Arap takımlarına gidiyor, çok farklı bir izlenme olacak. Yusuf’a da Arap takımlarından olan ilgi, ligin kalitesinin artışına göre cazip gelebilir” ifadelerini kullandı.

26 yaşındaki oyuncu geçen sezon kiralık olarak forma giydiği Trabzonspor’da 24 maçta sahaya çıkarken 6 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Kaynak: DHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu